Parapiyasasi.net
Kayseri Şeker halka arz oluyor
Yazar: -07 Mayıs 2023
8

Kayseri Şeker’in sermayesinin 600 milyon TL’den 706 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 106 milyon TL hissenin halka arzı gerçekleştirilecek. Kayseri Şeker, 9 Mayıs 2023 Salı günü yapacağı yatırımcı sunumuyla yatırımcılarını bilgilendirecek.

Yapılacak olan halka arzın, Kayseri Şeker için tarihi bir dönüm noktası olacağını söz eden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi İdare Konseyi Lideri Hüseyin Akay, “Kayseri Şeker’in yatırımcıya ve borsaya katma paha sağlayacağına inancım tamdır. Akıllı tarım, akıllı yatırıma dönüşüyor” dedi.

Halka açıklık oranı yüzde 15,1 olacak

Sermaye Piyasası Heyeti Kayseri Şeker’in halka arzına 6 Mayıs 2023 tarihli ve 2023/26 sayılı bülteniyle onay verdiğini duyurdu. Halka arz edilecek olan Kayseri Şeker, ‘KAYSE’ pay koduyla Borsa İstanbul’da süreç görecek ve Pay fiyatı 16,27 TL olarak satışa sunulacak. Dağıtımı yapılacak hisse ölçüsü 106 milyon lot olup, hedeflenen halka arz büyüklüğü 1 milyar 724 milyon 620 bin TL gerçekleşmesi durumunda, halka açıklık oranı yüzde 15,1 olacak.

Kayseri Şeker halka arzında, hisselerin yüzde 65’i yurt içi kişisel yatırımcılara, yüzde 25’i yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 5’i yurt dışı kurumsal yatırımcılara, yüzde 5’i ise çalışan ve çiftçilerden oluşan yatırımcılara dağıtılacaktır. Halka Arza Gedik Yatırımın Konsorsiyum liderliğinde 36 aracı kurum ile iştirak sağlanabilecek.

“Halka arz tarihi bir dönüm noktası”

Önümüzdeki hafta içinde talep toplamaya başlayacak olan Kayseri Şeker, 9 Mayıs 2023 Salı günü saat 17:00’de şirketin 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda halka arza ait Yatırımcı Sunumu yapacak. Çiftçi kuruluşu olan Kayseri Şeker’in 68. yılında halka arz edilerek, borsada süreç göreceğine dikkati çeken Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi İdare Şurası Lideri Hüseyin Akay, halka arzı tarihi bir dönüm noktası olarak kıymetlendirdi.

Başkan Akay, ”Kayseri Şeker’in yatırımcıya ve borsaya katma kıymet sağlayacağına inancım tamdır. Bir büyük gayemizi daha gerçekleştirmenin, bir büyük muvaffakiyete daha imza atmanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Akıllı tarım, akıllı yatırıma dönüşüyor. Kayseri Şeker Ailesi’ne, Türk tarımına, yatırımcılarımıza ve ülkemize iyi uğurlu olsun” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar