Parapiyasasi.net
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘seçim’ açıklaması: Vaktinde yapılacak
Yazar: -15 Şubat 2023
12

Kahramanmaraş merkezli zelzeleler Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Adana, Kilis, Diyarbakır, Elazığ ve Şanlıurfa’da yıkıma neden oldu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde afete yönelik açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun gündeminde, Bülent Arınç’ın “Ne mayısta ne haziranda seçim olmaz, olamaz” açıklaması da vardı.

“Seçimler vaktinde olacak” diyen CHP başkanı, şunları söyledi:

“- Seçimleri ertelemeye çalışıyorlar. Rolü aşikâr isimleri öne sürüyorlar. Seçimler vaktinde olacak. Hukuk devleti, Anayasa ve kurumlar bunu çok düzgün bilsin. Seçim savaş dışında ertelenemez. YSK bu türlü bir talebi dillendirirse demokrasiye darbe olur.

– Savaş için bile TBMM kararı verir. Anayasa husus 78 çok açık. Tıpkı Anayasa 101. Unsurda olduğu üzere. TBMM’de de YSK’da da afet halinde seçimi erteleme diye bir olay yoktur, bu türlü bir yetki de yoktur. Söylüyorum, aklınızdan bile geçirmeyin. Bunu YSK talep ederse demokrasiye darbe talebinde bulunmuş olur.

– Erdoğan çıkmış bana bir yıl daha verin bildirisiyle ortada geziniyor. Erdoğan bu ülke tam 20 yıl verdi. Bu saatten sonra sana bir yıl değil, bir saat bile veremez.

– Sarsıntı aslında bu köhnemiş zihniyetin ve maharetsiz sistemin de yıkılışı. Ancak Türkiye’nin büyük bir değişime muhtaçlığı var. Zelzele aslında bu köhnemiş zihniyetin ve maharetsiz sistemin yıkılışı. Türkiye’nin büyük bir değişime muhtaçlığı olduğunu söz ettim.

– Bu iktidarı biz değiştireceğiz halkın oylarıyla. Yalnızca iktidarı değiştirmek yetmez, zihniyetini değiştireceğiz. Bu zihniyet tek adam zihniyetidir.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar