Parapiyasasi.net
“Kentsel dönüşüm tek çözüm!”
Yazar: -13 Şubat 2023
10

Türkiye’nin, dünyada örneğine az rastlanan bir afetle karşı karşıya kaldığının altını çizen Akdeniz Belediye Lideri M. Mustafa Gültak, “Önce 7,7, akabinde da 7,6 şiddetindeki sarsıntılar 10 vilayetimizi yıktı, binlerce canımızı kaybettik. Zelzele bölgesinde arama kurtarma faaliyeti yürüten çalışanımızı motive etmek ve sarsıntı mağduru vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak için Hatay ve Gaziantep’i ziyaret ettim. Tabi çok büyük ve ağır bir afet; bu nedenle insanlarımız sorunlar yaşıyor” dedi.

Kentsel dönüşümden öbür dermanımız yok!

Kentsel dönüşümün ne kadar kıymetli olduğunun bir defa daha ve çok acı bir olayla görüldüğünü söyleyen Lider Mustafa Gültak kelamlarını şöyle sürdürdü.

mersin akdeniz belediyesi l347“TOKİ ve Hükümetimiz, Bakanlığımız ile yapılan protokoller sonucu şu anda Çay Mahallesi’nde biten yapıların anahtarlarını hak sahiplerine teslim edeceğiz. Barış Mahallesi’nde de bitirmek üzere olduğumuz kotlar var. Şurada 1 yılımız var… Umarım belediye liderlerimizin ve bundan sonra seçilecek belediye liderlerimizin da Mersin’de birinci planlayacağı işlerden bir tanesi bu olacaktır. Yani kaçak yapı stokunu nasıl tüketeceğiz? Seçilecek arkadaşlarımız, öncelikle bunun planlamasını halkın önüne kesinlikle koymalıdır. Yalnızca kâğıt üzerinde kentsel dönüşümden yana olduğunu belirtmek yetmiyor. Hakikaten kentsel dönüşüm, yalnızca Mersin’in değil, tüm Türkiye’nin tahlil bekleyen en büyük problemlerinden bir adedidir. Şayet yeniden ağlamak, üzülmek istemiyorsak, elimizdeki bu stokları bir biçimde revize etmemiz gerekiyor. Bunun diğer da bir devası yok. Bir kere daha zelzele felaketinde ömrünü yitiren bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı insanlarımıza acil şifalar diliyorum. Bizler de elimizden geldiği kadar, öteki tüm belediyelerimizle birlikte zelzele mağduru insanlarımıza yardım etmeye devam edeceğiz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar