• YARIM ALTIN
  5.515,00
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0327
  % 0,05
 • € EURO
  28,8385
  % 0,18
 • £ POUND
  33,5565
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  3,6862
  % -0,81
 • РУБ RUBLE
  0,2817
  % 0,12
 • BITCOIN/TL
  732840,562
  % -0,35
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Kırmızı Kalem Yemiş Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yemiş Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yemiş Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalar, sürekli olarak gelişen teknolojilerini müşterilerin en iyi şekilde hizmet alması için sistemlerine entegre etmektedir. Bu sayede birçok farklı alanda, profesyonel şekilde bankacılık hizmeti almak mümkündür. Bankalar, müşterilerinin genel ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak kredi imkanları oluşturmuşlardır. Fakat müşterilerin bu kredi ödemelerindeki imzalanan sözleşmeye uymamaları, uzun vadede ciddi sorunların da ortaya çıkmasına neden olacaktır. Risk politikası kapsamında oluşturulan sınıflandırma içerisinde; kredi notu dip yapmış ve ödemelerini yasal süreler dahilinde yapmayan kişiler ise kırmızı kalem yemiş ve kara listeye girmiş olarak adlandırılmaktadır. Bu yüzden de kredi kartı ve kredi almaları neredeyse imkansız bir hal almıştır.

Kırmızı Kalem Yiyenler Listesinden Çıkmak Mümkün Müdür?

Her hatanın bir telafisinin olduğunu bilen finansal sistem, aslında kara listeye giren ve kırmızı kalem yiyenlere karşı ise o kadar yumuşak değildir. Kırmızı kalem yiyenler listesine giren kişilerin bu listeden çıkmaları ise ciddi bir süre alacaktır. Kırmızı kalem yiyenler listesine girmiş olan eski banka müşterilerinin, düzenli olarak üzerine düşenleri yerine getirmesi önemlidir. Bankalarla ilgili bütün borç ilişkilerini düzenlemek, bu ilişkilerin başında gelmektedir. Gerekli borçların düzenli olarak ödenmesi de, kredi notunu zamanla arttıracak ve uzun vadede kırmızı kalem yiyenler listesinden çıkmaya yardımcı olacaktır. Vadesiz hesapta para bulundurmak ve otomatik ödeme talimatları vermek de, yine listeden çıkmaya yardımcı adımlardan diğerleridir. Ayrıca hükumet tarafından çıkartılan sicil affı durumunda da, otomatik olarak kırmızı kalem yiyenler listesinden çıkmak mümkün hale getirilmiştir.

kırmızı kalem yiyen kişiye kredi çıkar mı
kırmızı kalem yiyen kişiye kredi çıkar mı

Hangi Bankalar Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Vermektedir?

Bankalar, sicil affı hakkından yararlanmak ve kırmızı kalem yiyenler listesinde olmasına rağmen bu listeden çıkmak isteyen kişiler için; sürekli olarak tahsil edecekleri kredileri kullandırırlar. Genel şartları bünyesinde barındıran bu kredileri veren bankalar; Aktif Bank, QNB Finansbank, Bank Pozitif, Deniz Bank, N Kolay Kredi ve Burgan Bank gibi firmalardır. Şartlara bakılacak olursa ise kredi finansmanı konusunda kırmızı kalem yiyenler listesinde bulunan bireylere, normal kredi şartlarından daha esnek seçeneklerin sunulduğu görülecektir.

YORUMLAR YAZ