Parapiyasasi.net
Korayspor Nike Koşu Ayakkabısı
Yazar: -02 Nisan 2022
19

Koşu, vücudumuza yararlı katkılarda bulunan en iyi fiziksel aktivitelerden biri olarak kabul edilir. Düzenli bir şekilde koşmak, kilo vermeye fiziksel ve duygusal durumu iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kemik gücünü arttıracak ve bir miktar da kas gelişimi sağlayacaktır. Koşu tarzına ve ayak şekline uyan ve denge sahibi bir koşu ayakkabısı bulmak sadece rahatlığınız için değil, genel sağlığınız için de önemlidir. Yanlış koşu ayakkabıları, ayaklardan kalçalara kadar olan vücut yolu üzerinde stres yaratabilir ve sırt alt bölgesinde ciddi sorunlara neden olabilir.

Korayspor’da Daimi Kalite Her Zaman Ön Plandadır

Koşu, hafif yanal hareketler içerir ve bu nedenle koşu ayakkabıları, diğer spor ayakkabıları türlerinden farklı bir etki düşünülerek tasarlanmıştır. Pratikte, koşu ayakkabısı koşucunun ihtiyacını karşılamak için sadece bir ekipmandır, önemli olan doğru olanının seçilmesidir. Koşu ayakkabısı seçerken yapılan hatalar ayak sağlığını olumsuz yönde etkiler. Koşu sırasında giyeceğiniz ayakkabıyı alırken bazı noktalara önem vermen gerekmektedir. Doğru ayakkabıyı seçerseniz performansınız artarken, daha az yorulur ve daha uzun süre spor yapabilirsiniz. Koşu ayakkabısını sadece görünümüne göre seçmek ve farklı ayakkabı türlerini koşu sırasında giymek gibi hatalara sıkça düşülür. Koşu ayakkabısı seçmeden önce ayaklarınızı tanımanız çok önemli. Ayak tabanları; düz taban, normal taban ve çukur taban olarak üçe ayrılır. Sağlıklı bir koşu için tabanına göre ayakkabı seçimi yapmalısınız. Bu doğrultuda sizin için en uygun ayakkabıyı Korayspor dan uygun fiyat ve farklı çeşitlere sahip olabilirsiniz. Korayspor ‘a hem mağazalarından hem de korayspor.com dan kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Çeşitli Modelde Koşu Ayakkabıları Sizler İçin Hazır

Ayak tipiniz gibi adım şekillerini de bilmeniz gereklidir. Adım tipleri de içe doğru, dışa doğru ve önce topuğa basmak şeklinde üçe ayrılır. Basma şekline göre seçeceğiniz ayakkabı ile ayağınızı koruyabilir, uzun süre aynı ayakkabıyı giyebilirsiniz. Basma şekliniz dışa doğru ise, alacağınız koşu ayakkabısı ekstra yastıklı olmalıdır. İçe doğru basıyorsanız ayaklarınızın içine ağırlığını veriyorsundur. Yani ayakkabınızda ilk zarar görecek yer iç tarafıdır. Bu yüzden sağlam bir ayakkabı almalısınız. Ayağınız düz basıyorsa dengeli bir ayakkabı almanız yeterlidir.

Koşu ayakkabısı seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken bir başka önemli husus; zemin özellikleridir. Seçeceğiniz zemin düz, engebeli ya da pist şeklinde olabilir. Çimli, topraklı, karlı, beton ya da asfalt zeminde koşabilirsiniz. Topraklı ve karlı zeminlerde dişli ve bileği kavrayan ayakkabı modelleri tercih etmelisiniz. Çimli zeminlerde kaymamak için düz tabanlı ayakkabılardan uzak durmalısınız. Asfalt zeminde koşacaksanız dayanıklı ve kalın topuklu modeller seçmelisiniz. Kumlu bir zeminde seçeceğiniz ayakkabı kalın ve ağır olmalıdır. Dengenizi korumak için üretilen yol koşu ayakkabıları daha hafif ve esnektir. Parkurda koşacaksanız alt taban desteklemesine sahip ayakkabılar seçmelisiniz. Koşu bandında ya da crossfit antrenmanlarına kullanacaksanız Cross Training ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Dilediğiniz Tüm Kalitede Ürünler İçin Korayspor

Seçtiğiniz ayakkabıyı almadan önce mutlaka denemelisiniz. Koşu ayakkabıları egzersiz yaparken kolayca yıpranabilir. Sık kullanıldığı için ömrü kısalabilir. Fakat bakım yaptırarak koşu ayakkabılarını uzun süre giymeye devam edebilir, kalitesinin ilk aldığın günkü gibi kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yürüyüşünüz esnasında, ağırlık merkezi topuklardan parmak uçlarına doğru ilerler. Böylelikle ayak daha dengeli bir şekilde zeminle temas eder. Ön ayak, koşu yapan kişilere göre daha çok esnek ve doğrusal bir hareket gerçekleşir. Yürüyüşe göre daha fazla güç uygulanan koşu sporunda sakatlıklarla karşılaşılması ihtimali daha fazladır.

Korayspor kaliteli ayakkabılarıyla güvenilir bir hizmet vermektedir. Korayspor da birçok model ve marka mevcutken kadın spor ayakkabı ve erkek spor ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilen Nike ayakkabı ve Nike koşu ayakkabısı modelleridir. Bu ve daha fazla çeşitteki ayakkabılara ulaşabilmek için korayspor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar