Parapiyasasi.net
Koronavirüsten Etkilenen Kiracılar, Üç Seçeneğiniz Var
Yazar: -24 Nisan 2020
5

Koronavirüs nedeni ile kiralarını aksatan kiracıların mağdur olmaması için, hukukçular üç seçeneğiniz var dedi. Koronavirüs her sektörü zarara uğrattığı gibi kiracılara, kiralarını ödemelerinde de zora soktu. Kiralarını ödeme zorluğu yaşayan kiracılar için hukukçular, yargıtayın emsal kararlarını çözüm olarak gösteriyor. Yargıtay verdiği kararlar ile salgın nedeni ile işten çıkarılan ve maaşlarını alamayan kişiler ile faaliyetlerini durduran iş yeri sahiplerine, bazı çözümler ortaya koydu. yargıtayın emsal kararlarında mağdur olan bu kişilerin, mülk sahiplerinden erteleme veya indirim talep edebileceğine karar verdi.

Mülk Sahibine Yazılı Bildirim Şart

Hukukçular, kiracıların erteleme, taksitlendirme veya indirim talep edebilmeleri için bu taleplerini yazılı olarak mülk sahiplerine bildirmeleri gerektiğini söylüyorlar. Kiracılar, yapacakları bu yazılı bildirimde koronavirüsten oluşan mağduriyetlerini de açıklamaları gerekiyor.

uc seceneginiz var
Koronavirüsten Etkilenen Kiracılar, Üç Seçeneğiniz Var 2

Kiracılar Yargıya Başvurabilir

Hukukçular, kiracıların kendi kusurlarından kaynaklanmayan bu mağduriyetlerini, mülk sahiplerine bildirip indirim, erteleme veya taksitlendirme talep ettiklerinde bunun kabul edilmesi gerektiğini açıklıyorlar. Mülk sahiplerinin bu üç seçenekten birini kabul etmemesi durumunda ise, yargıya başvurmalarını öneriyorlar.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar