Parapiyasasi.net
KOSGEB Hibesi ile Genç Girişimciler Destekleniyor
Yazar: -06 Mayıs 2019
64

KOSGEB Hibesi ile Genç Girişimciler Destekleniyor

KOSGEB tarafından verilen destekler sayesinde kadınların, gençlerin ve engelli vatandaşların iş hayatında yer bulması çok daha kolay bir hal almaktadır. Bu süreç çerisinde muhakkak başvuru koşulları ve destek verilen sektörler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra gerekli olan başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir.

KOSGEB hangi işlere destek veriyor sorusu yanıtlanırken öncelikli olarak destek verilen alanların başında şunlar gelmektedir;

 • Ar-ge ve inovasyon
 • Doğal kaynakların çıkarılması
 • Kümes hayvancılığı, kümes hayvanlarının kesilmesi, yumurtacılık
 • Meyve ve sebzelerden pekmez ve reçel imalatı
 • Bitkisel sıvıyağ imalatı
 • Süt ürünleri imalatı, Tahılların üretilmesi ve un imalatı
 • Taze pastane ürünleri imalatı

Destek verilirken kadınların, engelli bireylerin, şehit ve gazi yakınlarının bir kademe daha avantajlı olduğu da belirtilmelidir. Yukarıda belirtilmiş olan destek verilen sektörlerin sadece bir kısmıdır. İlgi duyduğunuz alanın desteklenen sektörler altında bulunup bulunmadığı ile alakalı olarak gerekli olan bilgileri KOSGEB’in hazırlamış olduğu online sistem içerisinde kısa bir süre içerisinde bulabilirsiniz. Aynı zamanda KOSGEB hibe şartları konusunda da bilgi alarak başvuru aşamasının büyük bir kısmını sorunsuz bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

KOSGEB Reklam Desteği

KOSGEB hayvancılık desteği

Hayvancılık Desteği Temel Esasları Nelerdir?

KOSGEB hayvancılık destekleri kapsamında et ithalatının en aza indirilmesi hedeflendiği için hayvancılık ile ilgilenen kişilere yoğun bir destek verilmektedir. Bu konuda kişilerin faydalanabilecekleri seçeneklerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

 • 2018 senesi içerisinde geçerli olan hibe desteğine başvuran genç çiftçilere tam olarak 30 bin lira değerinde hibe verilmektedir.
 • Proje başvuru formu eksiksiz bir biçimde doldurulduğu takdirde ve kurallara net uyum sağlanırsa kişilerin elde edecekleri koyun sayısı ise 300 olacaktır.
 • Bu hayvanların veteriner destekleri ve ayrıca yem paraları da devlet tarafından verilecektir.
 • Büyükbaş hayvan sahibi olan küçük işletmelere de aynı şekilde yem desteği sağlanmaktadır.

KOSGEB hibe nasıl alınır sorusu kadar bu tutarlar hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz etmektedir. Her sene enflasyonun da etkisi ile kişiler ödenen hibe tutarlarında farklılıklar ve artışlar meydana gelmektedir.

KOSGEB Hibe Şartları Nelerdir?

KOSGEB hibe şartları konusunda şu noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir;

 • 18 yaşından büyük olmanız ve kur yazar olmanız gerekmektedir.
 • Herhangi bir ek eğitim kurumu sınırlaması getirilmemiştir.
 • KOSGEB tarafından verilen eğitime katılmış olmanız ve başarı ile sertifikayı elde etmeniz gerekmektedir.
 • Kişilerin hibe alabilmesi için örgün eğitime devam ediyor olmaması gerekmektedir.
 • KDV mükellefi olmamanız talep edilmektedir.

KOSGEB hibe şartları 2019 senesinde de aynı biçimde uygulanmaya devam etmektedir. Hibe şartlarının yerine getirilmesi ve başvuru aşamasında da formun eksiksiz bir biçimde doldurulması ile sorunsuz bir şekilde hibeyi elde etmeniz mümkün kılınmaktadır. Bu süreç içerisinde özellikle örnek proje sunumunun büyük bir öneme sahip olduğunu bilmelisiniz. KOSGEB hibesi almak isteyen kişilerin başvuru tarihleri konusunda da oldukça hassas davranmaları gerekmektedir.

İstihdam Desteği ve İhracat Konusunda Verilen Desteklerin Esasları Nelerdir?

KOSGEB ihracat destekleri ile işletmeler tarafından üretilmiş olan ürünlerin yurtdışına pazarlanması konusunda kişilere hem eğitim hem de destek sağlanmaktadır. Bu destek ile kurumların kalitesi ve kar ede etme oranlar artış göstermektedir. KOSGEB istihdam desteği ile kurumların lisans mezunu, kadın, engelli birey çalıştırması konusunda da teşvik edildiği görülmektedir.

KOSGEB kadın girişimci desteği de kadınların iş yaşantısına çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde katılması için oldukça önemlidir. Hibe ve kredi almak isteyen kişiler arasında kadınların çok daha avantajlı bir konumda desteklendikleri ayrıca belirtilmelidir. KOSGEB kadın girişimci desteği alırken geri ödemenin uzun vadelere bölünmesine ve faizin de minimum miktarda tutulmasına önem verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
 1. Merve Aydın dedi ki:

  Kosgeb genç girişimci desteğiyle kosgeb hibe alabilir miyim?

 2. LarriRow dedi ki:

  Sehr interessante Seite, viele gute Informationen. Empfehlen Sie Freunden und Familie
  22.10.2020 Hello

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar