Kredi kartı ile çıkan yeni düzenlemeden sonra kredi kartı borcu olanlar kısa süre içerisinde yapılandırma şansına erişmiş olacaklardır. Bu yüzden de sizlere bu konuda merak ettiğiniz Kredi kartı yapılandırması kredi çekmeye engel mi? Sorusunun cevabını buradan açıklamak istiyoruz.

Kredi kartı yapılandırılması

Kredi kartı borcunuzun her geçen gün giderek artması beraberinde zorlukların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Artan kredi kartı borcunu ödeme konusunda sıkıntı çeken milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu haberden sonra milyonlarca kişin yüksek faiz oranlardan kurtulma şansı doğdu. Sizlerde bu şansı değerlendirerek kredi kartı borcunuza gelen yüksek faizlerden kurtulmak istediğiniz zaman yapılandırmayı seçerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak kredi kartı yapılandırması yapacağınız zaman kredi çekmek istediğiniz bankanın sizlere engel çıkartıp çıkartmayacağı konusunda bilgi verelim.

kredi kartı

Kredi kartı yapılandırması yapmak isteyen kullanıcın zaten kredi kartının borçlarını ödeyemediğinden dolayı bu yolu tercih ettiğini biliyoruz. Bu yüzden de ödenmeyen borçların kredi sicil notunuzu olumsuz etkilemesi beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Kredi kartı borcunun ödenmeyen borçlarından dolayı kredi sicil notunuzun devamlı olarak düşmesi yeni kredi çekmek istediğiniz zaman karşınıza çıkacak olan en büyük engel olduğundan dolayı, aslında yapılandırma yapmamanız sizlerin kredi çekmesine engel olacak bir durum teşkil etmektedir. Bu yüzden de yapılandırma yapmanız kredi çekme konusunda çok büyük bir engel oluşturmayacaktır.

Şu durumda engel olabilir

Her müşteri gibi sizinde kredi çekme üst limitiniz bulunmaktadır. Bu üst limit aldığınız maaşa göre şekillendiği için kredi kartı yapılandırması yaparken eğer kredi limitinizi zorlayacak şekilde yapılandırma kredisi çekerseniz bir sonraki kredi ödemesinde bankanın sizlere olumsuz cevap verme durumunun söz konusu olduğunu belirtelim. Ancak günümüzde kredi kartı kullanıcılarının limitlerinin çok fazla olmamasından dolayı böyle bir durum ile karşı karşıya kalma durumunuz pek mümkün değil. Birden fazla bankanın kredi kartını kullanıyorsanız ve yapılandırma işlemi yaptığınız sırada kredi üst limitiniz kadar yapılandırma kredisi çektiğiniz zaman sonraki kredi çekme işlemine engel olacağını bilmenizde fayda vardır.