Parapiyasasi.net
Kredi Kullanmadan Ev Ve Otomobil Sahibi Olmanın Yolu
Yazar: -08 Ocak 2021
9

Bankalara başvurmadan, kredi kullanmadan ve faiz ödemeden ev ve otomobil sahibi olabilirsiniz. Kendilerini faizsiz ödeme sistemi olarak tanımlayan bu çözüm ortakları son yıllarda ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Geçmişi son 30 yıla dayalı olan bu sistemin güvenilirliği ile ilgili son dönemlerde devlet tarafından yasalaştırılma yoluna gidilmeye başlanmıştır. Bu sisteme dahil olabilmek için öncelikle bu hizmeti veren hangi firmayı seçeceğinizi belirlemelisiniz. Kullanmak istediğiniz tutar, taksit miktarları, paranın size teslim tarihi ve ilk başta sizden talep edilecek olan katılım bedelini konuşup işlemleri sözleşmeye dökmelisiniz. Gün mantığı ile çalışan bu sistemde verdiğiniz peşinata, ödediğiniz taksit ve talep ettiğiniz tutara göre orta vadede paranızı teslim alabilir ya da kura sistemine katılabilirsiniz. Bu çözüm ortaklarınız aracılığı ile ev satın alabilir, otomobil sahibi olabilir hatta para biriktirmek için özel tasarruf paketlerine de dahil olabilirsiniz. Parayı teslim almaya hak kazandığınız zaman ev ya da otomobil satın alacaksanız borcunuzun geri kalan kısmı kadar satın aldığınız taşınmaza ipotek konulmaktadır. Borcunuzun tamamı bittikten sonra taşınmazın üzerinde ipotek kaldırılacaktır. Eğer para biriktirmek için tasarruf paketlerinden yararlandıysanız parayı alacağınız zaman bir adet kefil getirmeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kullanmadan Ev Ve Otomobil Sahibi Olmanın Yolu

Bu Sistemin Faydaları Nelerdir?

Faiz ödemeden ev ya da araç sahibi olabilirsiniz. İşlem ücreti ödeseniz bile bankadan alacağınız kredinin geri dönüşüne göre daha uygun olacaktır. Sizin referansınızla bir yakınınızda bu tasarruf yöntemlerinden yararlanırsa sizin taksitinize katkı sağlanması ya da teslimatınızın daha erkene alınması söz konusu olabilir. Ev ya da araç satın alımında ekspertiz zorunluluğu olduğu için alacağınız taşınmazı doğru değerinden satın alabilirsiniz. Bir takvim ayı içerisinde dilediğiniz zaman ödeme yapabilirsiniz.

Sistemden Kimler Yararlanabilir?

Sistemden 18 yaş ve üzeri belirli bir geliri olan herkes yararlanabilir. Ayrıca bankalarda sicili temiz olmayan kredi skor puanı düşük olan müşterilerde bu ödeme sisteminden yararlanabilmektedir. Taşınmazı üzerinize aldığınız zaman da icra ya da haciz yolu ile borcunuzun olmamasını öneririz. İlk ipoteği borcu bitene kadar kurum koysa da ipotek kalkınca haciz veya icra durumunuz söz konusu olursa taşınmanız borcunuza karşılık alınabilir. Para biriktirmek için yararlandığınız tasarruf programında ise parayı teslim alacağınız zaman bir kefil göstermeniz gerektiği için kefilin maaşının ya da gelirinin üzerinde icra ve haciz gibi kararların olmaması gerekmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar