Parapiyasasi.net
Yapılandırma Yapan Kamu Bankaları
Yazar: -05 Mart 2021
27

Kredi borcu olan ve bu borcu ödemekte güçlük çeken insanlar, kredi yapılandırma yapan kamu bankaları nelerdir sorgulamasına kapılır. Kredi yapılandırma; bankalara kredi borcu bulunan ve bu borçları ödemekte güçlük çeken, borçlarına faiz binmiş olan insanlar tarafından beklenen fırsatlar arasında yer alır.

Kredi yapılandırmanın en sık tercih edilme nedeni, kamu bankaları tarafından olanak sağlanmasıdır. Konu hakkında; hangi kamu bankaları tarafından kredi yapılandırma yapılabildiği, kredi yapılandırmada nelerin gerektiği, ne kadar sürede kredi yapılandırılabileceği, bilinmelidir.

Kredi Yapılandırma Yapan Kamu Bankaları Hangileridir?

Kredi borcu bulunan insanlara yapılandırma hizmeti veren kamu bankaları, ülke içerisinde oldukça çok sayıdadır. Bu sayının fazla olmasının asıl amacı, kredi borcu farklı bankalara karşı bulunan insanlara kolaylık sağlama amacıdır. Bununla beraber, kredi yapılandırma yapan ve kamu bankası olan bankalar şunlardır: Ziraat bankası, deniz bank, yapı kredi, ak bank, vakıf bankası, iş bankası ve halk bankasıdır. Bu kamu bankaları, kredi borcu olan insanlara yapılandırma olanağı sağlar.

Kredi Yapılandırma Yapan Kamu Bankaları
Kredi Yapılandırma

Kredi Yapılandırma Veren Kamu Bankaları Tarafından Talep Edilen Belgeler Nelerdir?

Bankalar, her bankacılık işlemi için aynı belgeleri talep etmezler. Bu nedenle, kredi yapılandırma için talep edilen belgelerin özel olduğu da bilinmelidir. Ayrıca, kamu bankaları içerisinde yapılacak olan kredi yapılandırma işlemleri; devlet tarafından destek verilen, belirli faiz oranları devlet tarafından ödenen işlemlerdir. Bu nedenle de devlet tarafından talep edilen belgeler de temin edilmelidir.

Bununla beraber, kamu bankalarında kredi yapılandırma yapmak için gerekenler şu şekildedir:

  1. Kredi alan kişiye ait olan bir kimlik kartı
  2. Kredi çeken kişinin üzerine ait ne kadar kredi borcunun olduğunu gösteren durum belgesi
  3. Kredi ödemelerinin yerine getirilmemiş olması ve bu durumda yapılandırma olabilmesi için, ödeme yapamayan kişinin geçerli bir nedeninin olması gerekir. Özellikle maddi duruma dayalı olarak ödeme yapılamamasını kanıtlamak için, maddi durum belgesi ve gelir belgesi gerekir.
  4. Kredi borcu bulunan kişinin üzerine olan mal varlıklarını gösteren belge

Gibi gerekenler doğru bir şekilde alınmalı ve kredi yapılandırmaya olanak sağlayan kamu bankasına teslim edilmelidir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar