Parapiyasasi.net
Kripto Para Birimlerinde Durum
Yazar: -07 Şubat 2021
14

Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para birimleri günümüzde son derecede dikkat çelici bir noktada bulunuyor. Bitcoin özellikle son 3 haftadır süren yükseliş göstermesi ile birlikte bugün 37.786 dolara yükseldi ve yeni bir rekora imza atmış bulunmakta. Analistlere göre kurumsal yatırımcıların talep artışı ile oluşan satın alma isteği BTC fiyatının yükselişinin arkasındaki en büyük neden olarak karşımıza çıkmakta. Böylece şu anda piyasada sadece yükselişte olan Bitcoin değil aynı zamanda tüm kripto para birimlerinde yaşanmakta. Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) şu sıralar en çok takip edilen kripto para birimleri arasında yer alıyor ve yatırımcılar bir altcoin sezonunun ne zaman başlayacağını beklemekte.

Kripto Para Birimlerinde Durum

Son dönemde 170 dolar bandında işlem gören Litecoin, 24 saat içinde yaşadığı yüzde 9’un bandında yükseliş ile 174 dolara kadar yükseldi. Uzmanlara göre bu yükseliş eğilimin devam etmesi halinde LTC’nin sonraki durağı 180 dolar bandı olacak ve sonrasında 200 dolara doğru yükseliş ile devam edecek. Bu durumlar ile birlikte eğer bir düşüş yaşanırsa LTC 140 dolar seviyesini gerileyebilir. Son gümlerde zamanların en çok konuşulan kripto para birimlerinden biride Polkadot oldu. Polkadot özellikle üst üste kırdığı rekor seviyeler ile dikkat çekmekte ve birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Litecoin 5 Ocak’ta aslında tüm kripto para piyasası ile birlikte bir belirsizlik grafiği çizmiş bulunmakta. LTC’de bu belirsizlik grafiğinin hangi yönde ilerleyeceği önemli olduğunu bilinmekte. Piyasa hacmi bakımından en büyük 5. kripto para birimi olan Litecoin’in yukarı yönlü bir kırılma yaşaması piyasada heyecan yaratan bir olaya sahne oldu.

BIST 100 endeksi dünkü kapanış fiyatının 22,12 puan üzerinde 1.509.18 puan ve 1.532.78 puana kadar yükseldi. ABD doları cinsinden endeks fiyatı yaklaşık 214,10 ABD dolarıdır. Borsada sektör ve ülke endekslerinin 53’ü günün yükselişiyle kapadı, 7’si ise günün düşüşüyle ​​kapandı. En çok değer kazanan endeks% 5,88 yükselen BIST KONYA endeksi, en fazla değer kaybeden endeks ise% 0,90 düşüşle BIST TURİZM endeksi oldu. Borsada işlem gören hisse senetlerinden endekste yer alan 100 hisse senedinin 74’ü değerlenirken, 24’ü değer kaybetti. BIST 100 Endeksi’nde yer alan payların toplam işlem hacmi 27.317.226 Türk Lirası (3.813.817 bin Türk Lirası) ‘dir. Bu tutarın borsa toplam işlem hacmine oranı% 68,31’dir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar