Parapiyasasi.net
Kripto Para Piyasasında Son Durum
Yazar: -12 Ocak 2021
9

Amerika Birleşik Devletleri yeni yılın ilk günlerinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) açmış olduğu, davanın ardından bu süreçte zor günler geçirmekte olan Ripple ve XRP token 1 hafta boyunca yaşamış olduğu kayıpların geri kazanımı yaşanmakta ve yükseliş grafiği çizdiğini görmekteyiz. XRP fiyatlarına göz attığımızda ise karşımıza çıkan sonuçlar şu şekildedir; Ripple 2020’nin son aylarına kadar geçen süreçte hem büyük bir yükseliş hem de büyük bir düşüş yaşayarak yılı kapatmıştır. Geçen yıla baktığımızda, 24 Kasım’da 0,78 dolara kadar yükselme yaşayan xrp ücreti ise SEC davasının açıklanmasının ardından 29 Aralık’ta 0,17 dolara kadar gerileme yaşamıştır. Duruma batığımıza karşımıza çıkan sonuçlar şu şekildedir, eğer SEC ile ilgili olumsuz bir gelişme yaşanmamış olsaydı analistlerin yorumu şu şekilde olabilirdi, Ripple’ın ilk önce 1 dolarlık psikolojik seviyeyi atlatıp ardından tüm zaman rekoru olan 3,84 doları geride bırakması beklenen durumlardan birisiydi. Ancak durum bu şekilde gelişme göstermemiştir, XRP hem Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı hem dava hem de bu dava sebebi ile borsalarda XRP işlemleri askıya alınması sonucuna rağmen yükselişe geçerek bir artış yaşamıştır. XRP şu anda 0,32 dolar bandında işlem görüyor ve bu rakam 1 yıl önceki seviyenin üzerinde.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Yeni dönemin yaşanan bu olaylarına ek olarak yeni XRP adreslerinin sayısı da artış göstermeye devam etmektedir. Bu duruma göre ortaya çıkan verilere baktığımızda ise XRP hesap aktivasyonlarının sayılarında bir yılın ardından en yüksek seviyesi olan 9.100’e ulaştığı görülmektedir. Yeni bir yıla girilmesiyle birlikte Ripple fiyat beklentilerine baktığımızda ise; XRP’nin olumsuz olaylar nedeniyle yaşanmış olduğu düşüş yatırımcılar tarafından bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilmiş ve bu satışlar gerçekleştirilmiş görünmekte. Bu durumda yaşananlar ise XRP 0,17 dolar bandından çok hızlı toparlanma yaşadı ve özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) sergilediği fiyat hareketlerinin etkisi ile yeniden yükseliş grafiği çizmeye başlamıştı. Uzmanlara göre şu anda XRP’nin önündeki aşılması gereken ilk seviye 0,40 dolar bandı olarak örülmekte.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar