Parapiyasasi.net
Kripto Para Yatırımcıları
Yazar: -23 Nisan 2020
22

Kripto Para Yatırımcıları Hangi Hususlara Dikkat Etmelidirler?

Bitcoin ve altcoin’ler hakkında yeterli bilgi düzeyine sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Misal yatırım yapacaksınız ama Bitcoin mi yoksa diğerlerine mi? Hangi Kripto Paralar Daha Güvenlidir? Kripto para cüzdanı nasıl oluşturulur? Soruları kafaları kurcalarken Kripto Para Yatırımcıları Hangi Hususlara Dikkat Etmelidirler? Sorusunun da cevabını vermek istiyoruz.

Şu an bu yazımızı okuyan pek çok kişi kripto para piyasasını ilk defa duymuş ya da tam olarak yeterli bilgiye sahip olmadığı için kripto para alım satım işlemine başlamamış kişilerdir. İster bugüne kadar hiç kripto para yatırımı yapmamış olun isterseniz de kripto para yatırımına başlamış olsun yatırım yaparken çok dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

Kripto Para Yatırımcıları Nelere Dikkat Etmeli

Kripto para borsası içerisinde yer alan pek çok coin ve alt coinler bulunuyor. Yatırımlarınızın doğru ve kazançlı bir şekilde sonlanması ise hem seçeceğiniz kripto para birimine hem de yatırımlarınıza hangi borsada hangi veriler ile şekil vereceğinize göre değişmektedir. Zira Türkiye de kripto para yatırımı yapabileceğiniz borsalar yüksek işlem ücretleri ile size kar sağlamak yerine zarar getirebilmektedir.

Kripto Para da Borsa Seçiminin Önemi Var mı?

Kripto para yatırımı yapacaksanız elbette ki borsanın seçiminin etkisi vardır. Önceliğiniz de elbette ki işlemlerinizi yapacağınız doğru borsayı seçmeniz ve bu konuda iyi bir tercih yapmanız olacaktır. Bu konu ile ilgili olarak ilk önceliğiniz mutlaka güvenlik olmalıdır. Güvenli bir borsa seçimi yapmanız halinde yatırımlarınızda güvence altında olacaktır.

Kripto para borsa seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda işlem ücretleridir. İşlem ücretlerinin çok yüksek olması hatta kısıtlı işlem limitleri uygulanması halinde kripto para alım satım fırsatlarını değerlendirmeniz zorlaşacaktır. Yüksek işlem ücretleri nedeniyle de kripto para kazancı sizi kesinlikle tatmin etmeyecektir.

Kripto para borsa seçiminde etkili olacak en son faktör de hesap açarak işlem yapacağınız borsa tarafından sunulan işlem paneli hizmetidir. Android uygulamalar sunması ya da kullanımı kolay bir platformu olması kripto para yatırımı yaparken işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Kripto Para Yatırımı Yaparken Yatırımı Doğru Kullanma

Kripto para yatırımı için her türlü bilgi ve deneyime eriştiğinizi düşünüyorsanız ve doğru kripto para borsası seçiminizi de yaptıysanız sıra geldi yatırımınızı doğru değerlendirmeye. Hangi alanda yatırım yapıyor olursanız olun asla acele etmeyin. Alacağınız yatırım kararları bütçenizi doğru bir şekilde kullanmanız, yatırım stratejileri geliştirerek doğru analizler sonrasında gerçekleşirse başarılı olacaktır.

Bütçenizi doğru planlamak ve yatırımınızı tamamen kaybetmemek için size tavsiyemiz paranızı 3 ya da 4’e ayırmanız olacaktır. Bütçenizden ayıracağınız bu paylardan birini sona saklamanız size kayıpta yaşasanız kayıplarınızı geri alma ve yeniden yatırım yaparak kara geçme imkanını sağlayacaktır. Diğer payları ise hangi kripto para üzerinden alım işlemi yapacağınıza karar vererek yatırıma başlayabilirsiniz.

Kripto para yatırımı yaparken bütçenizi kendi öz varlıklarınızdan sağlamanız ve yatırım yapmak için borç para almamanız önemlidir. Bütün para piyasalarında geçerli olduğu gibi kripto para fiyatları çok kısa sürede yükselebilir ya da alçalabilir. Kripto para ticaretinde yüksek gelir alma ihtimali olduğu gibi ciddi para kayıpları da söz konusu olmaktadır.

Kripto Para Yatırımında Teknik Analiz Önemli midir?

Şunu unutmayın ki hangi alanda yatırım yapıyor olursanız olun analiz çok değerlidir. Bugün bir ev bile satın alırken bölgedeki fiyat değerlendirmeleri alınarak gelecekte yatırımın karlılığı için piyasa analizi yapılır. O yüzden kripto para yatırımında teknik analiz her adımda doğru yatırım yapmanızı sağlayacak en önemli adımdır.

Kripto para alım satım işlemi yapmadan önce mutlaka teknik analiz gerçekleştirmelisiniz. Yapacağınız teknik analiz ile doğru anda ve doğru yerde pozisyon açarak kar elde etme imkanı sağlayabilirsiniz. Teknik analiz yöntemleri ile ilgili eğitim almanız, alacağınız bu eğitimler sayesinde kendi grafiklerinizi oluşturmanız önemlidir. Yapacağınız teknik analiz neticesinde oluşturacağınız destek ve direnç seviyeleri size iyi bir alım satım fırsatları sunacaktır.

Kripto Para Ticaretinde Bilginizi İyi Kullanın!

Kripto para ticaretinde bilgi ve plan çok önemlidir. Hangi kripto para yatırımında ne kadar kazanacağınızı veya kaybedeceğinizi öngörmeniz gereklidir. Ayrıca yaptığınız yatırımları bir plan çerçevesinde yapmak olası para kayıplarının da önüne geçecektir.

Kripto Para Yatırımı İçin Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Öncelik olarak Kripto paranın tanımını yapmak gerekir ise takas işlemlerinde kullanılma durumu olabilen ve tamamı ile dijital, şifrelenmiş, sanal para birimi özelliği taşımaktadır. Kimilerine göreyse geleceğin para birimi gibi görünse de bu konuda biraz daha zamana ihtiyaç var gibi gözükmektedir. Kripto paralar fiziki bir para olmayıp sanal para birimi olduğu içinde bütün işlemler sanal ortamda gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Kripto para yatırımlarınız için güvenli bir kripto para ticareti yapabileceğiniz firma bulmalısınız.

Aslında bakıldığı zaman Borsaların her zaman kapanmaya ya da saldırıya uğrama durumu vardır ki her iki durumda da yatırımlarınız kaybetmeniz söz konusu olabilmektedir. Dünyada kripto para ticareti yaygın olduğu için doğru firma aracılığı ile yatırım yaparak paranızı güvende tutmak zorundasınız. Kripto paranızı güvende tutmanın tek yolu ise size ait olan kripto para tutabilen cüzdanınızın olmasıdır. Genel olarak bilindiği üzere finans ile ilgili olan konularda nasıl ki hesap oluşturuluyor ise Bitcoin ya da benzeri kripto paralar içinde cüzdan oluşturulur.

Cüzdan oluşturmadan önce ilk adımınız hangi kripto para için cüzdan açacağınızın kararı konusunda kesinlikle emin olmanızdır. Çünkü her bir kripto para birimi için ayrı bir cüzdan edinmeniz gerekmektedir. Dünya üzerinde en çok kullanılan kripto para cüzdanı Blockchain Wallet ile kripto paralarınızı güvende tutabilirsiniz. Blockchain Wallet cüzdanına kolaylıkla kayıt olarak buradaki kripto paralarınız ile güvenlik avantajlarından yararlanabilirsiniz.

bitcion cüzdan nasıl oluşturulur
Bitcoin Cüzdanı nasıl oluşturulur?

Nasıl Kripto Para Cüzdanı Oluşturabilirsiniz?

Blockchain.com Kayıt İşlemi

Öncelikli olarak mobil cihazınız veya bilgisayarınızdan internet tarayıcısına girip Blockchain.com adresine gitmelisiniz. Burada özellikle hatırlatmamız gereken ve pek çok kimlik avı dolandırıcılarının Blockchain.com’u taklit ederek dolandırma eylemlerinde bulunduklarıdır. Bu yüzden adres satırına kendiniz direkt olarak doğru adresi yazmanız ardından erişim sağladığınız sitenin güvenlik sertifikası olup olmadığına kontrol etmeniz önemlidir.

Siteye girdiğiniz zaman sitenin üst tarafında “kayıt ol “ butonunu göreceksiniz. Buradaki butona tıklayarak ve gerekli bilgileri girerek Blockchain kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir. Olası bir çalınma ya da sorun yaşamamak için şifrenizin güvenliğini artırmak, uzun ve benzersiz bir şifre oluşturmak kripto para cüzdanınızı için çok önemlidir.

Tüm Güvenlik İmkanlarını Devreye Alın

Blockchain de yeni bir hesap açtıktan sonra profilinizden güvenlik merkezine gidip buradan yedek parola oluşturmanız cüzdanınızın daha güvenli olmasını sağlayacaktır. Bu parola sayesinde cüzdanınızın başkası tarafından çalınma olasılığı ortadan kalkacaktır. Ayrıca cüzdanınızın daha güvenli halde kalmasını istiyorsanız tüm güvenlik imkanlarından yararlanmasınız.

Son güvenlik adımı olarak iki aşamalı doğrulama sistemini devreye sokmalısınız. Bu sistemi güvenlik merkezine tıklayarak kolay bir şekilde aktif edebilirsiniz. Bu güvenlik sistemi sayesinde ilk şifreniz çalınsa bile ikinci bir güvenlik duvarı Blockchain cüzdanınız için ekstra koruma sağlayacaktır. Cüzdan güvenliği için tüm bu güvenlik önlemlerini yapmalısınız.

Bütün bu kayıt ve güvenlik işlemleri tamamlandığında artık bir aracı borsadan ya da şahıstan Bitcoin almak için cüzdanınızı kullanabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar