Parapiyasasi.net
Kripto Paralarda AirDrop Nedir? Nasıl Alınır?
Yazar: -21 Ocak 2021
6

Kripto Paralarda AirDrop Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para borsalarına yeni dahil olanlar daha önce duymadıkları bazı terimlerle karşılaşabiliyor. Bunlardan biri de AirDrop. Yazımızın devamında AirDrop hakkında merak edilenlerden söz edeceğiz.

AirDrop Nedir?

Bir ürün veya hizmetin geniş kitlelere tanıtılmasında pazarlama stratejileri büyük önem taşır. Dijitalleşen dünyada artık dijital pazarlama stratejilerinden bahsediyoruz. AirDrop da bu kavramın içinde değerlendirilebilecek bir stratejik hamle.

AirDrop, yeni bir kripto birimi ortaya çıktığında, bu kripto paranın tanıtımının gerçekleştirilmesi amacıyla cüzdanlara ücretsiz bir şekilde dağıtılmasını içeren bir pazarlama stratejisidir. Tanıtım amaçlı bir çalışma olduğu için kripto paranın küçük bir miktarı kullanıcılara gönderilir.

AirDrop nasıl alınır sorusunun cevabı ise basit. Şirketler genellikle Twitter üzerinden retweet hizmeti karşılığında kullanıcılarının cüzdan adreslerine coin gönderiyor. Video izleme gibi daha farklı görevler isteyen şirketler de bulunuyor. Ancak bu görevleri gerçekleştirmek çok zor değil. Sizler de güncel AirDrop listelerini takip ederek farklı kripto birimlerinden koleksiyon yapabilirsiniz.

AirDrop Almak Mantıklı Mı? Kazançlı Çıkılabilir Mi?

Piyasaya yeni bir kripto para sürülüyorsa, bunun ufak bir kısmını hediye olarak kabul etmenin herhangi bir sakıncası yok. Aldığınız AirDrop sayesinde söz konusu kripto birimin zaman içinde büyük bir sıçrama yaşaması mümkün. Bu sayede elinizde tuttuğunuz kripto paradan kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu durumun kısa vadede gerçekleşmesini değil uzun vadede gerçekleşmesini beklemeniz gerekebilir. Dilerseniz AirDrop ile aldığınız coini satabilir, yerine başka coinler alabilirsiniz.

Bir başka senaryoda ise hiçbir şey elde edemeyeceğiniz bir kurgu ortaya çıkabilir. AirDrop ile kazandığınız kripto para belki de borsalara dahil olamayacak. Dahil olsa bile değerini artıramama durumu oluşabilir. Ancak sizin reel bakımdan bir kayıp yaşayacağınızdan söz etmek mümkün değil. Hali hazırda herhangi bir bedel ödemeden hediye olarak bu coinlere sahip oluyorsunuz.

AirDrop Dolandırıcılığına Dikkat

Bazı kötü niyetli kişiler AirDrop almak isteyen kullanıcıları dolandırabiliyor. Kullandıkları yöntemler farklı farklı. Bu nedenle coin’in resmî sitesindeki direktifler dışına çıkmamaya gayret göstermelisiniz. Güvenilir kripto para mecralarını ve Twitter’ı bir rehber olarak kabul edebilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar