Parapiyasasi.net
Kripto paralarda son durum: Bitcoin ne kadar oldu? 6 ayın zirvesi! (3 Şubat 2023)
Yazar: -03 Şubat 2023
16

Finansal varlıklar, FED’in artık en fazla iki defa daha 25 baz puanlık faiz artırım yapacağı beklentisini fiyatlarken, büyümeye ait öncü göstergelerin ve iş gücü piyasasının güçlü kalması sert resesyon beklentilerini de hafifletiyor. Tüm bunlar son periyotta başta kripto para piyasası olmak üzere yatırım araçlarının olumlu fiyatlanmasına katkı sağlarken Bitcoin’de müspet fiyatlama devam ediyor. Dün iki kez 24 bin dolar düzeyinin üzerine çıkan Bitcoin bu bölgede dirençle karşılaştı ve bir ölçü geri çekildi. Sabah saatlerinde Bitcoin 23 bin 500 düzeyinde fiyatlanırken Ethereum 1640 dolar bölgesinden alıcı buldu.


Bitcoin dominansı 44,1, Ethereum dominansı 19,5 olarak gerçekleşiyor

Küresel piyasalarda da bilhassa dün Nasdaq %3,5 primlenirken gece Apple, Amazon ve Alphabet üzere şirketlerin beklentiden berbat gelen bilançosu tat kaçırdı. ABD vadeli endeksleri sabah saatlerinde %1’e yakın gerilerken bugün ABD’den gelecek Tarım Dışı İstihdam verisine odaklanmış durumda. Beklenti ocak ayında istihdamın 185 bin kişi artması tarafında. Bir evvelki aya nazaran kısmi bir gerileme beklenirken fiyatlarda de hafif bir artış bekleniyor.

Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz, son 24 saati şöyle kıymetlendirdi: “Bitcoin, olumlu yatay hareketliliğine devam ederek bugün sabah saatlerinde 23 bin 510 dolar düzeylerinde fiyatlanıyor. ABD’den gelecek Tarım Dışı İstihdam verisi ve İşsizlik Oranı dataları volatiliteyi arttırabilir. Bitcoin için, üst istikametli harekette 24 bin dolar düzeyini test etmesi beklenebilir. Bu seviyeni kırılması ve üzerinde günlük kapanışlar yapması 24 bin 440 dolar akabinde da 24 bin 900 dolar düzeylerine kadar bir yükselişi destekleyebilir. Aşağı istikametli bir harekette ise birinci olarak 23 bin 200 dolar akabinde da 22 bin 300 dolar düzeylerinin takviye olarak çalışması beklenebilir.
Bitcoin fiyatı yükselirken RSI’ın aşağı istikametli hareket etmesi teknikte negatif uyumsuzluğu gösteriyor.Bu uyumsuzluk yükseliş trendinin dönmesine işaret edebileceğinden gün içerisinde ve hafta sonunda takviye ve direnç düzeylerine dikkat etmekte yarar var.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar