Parapiyasasi.net
Kripto Varsayımları Çıkan Efsane: LINK ve Bu Altcoinler Çakılacak!
Yazar: -31 Ocak 2023
10

whales pick stabilize

Kripto para piyasasında başkan kripto Bitcoin (BTC) 24 bin hududuna yaklaştığında boğa piyasası başlıyor mu diye bir heyecan oluştu. Lakin, Federal Reserve’in faiz kararı öncesinde piyasa tarafını tekrar güneye döndü. Buna paralel bir formda, bir kripto para analisti, bu yılki boğa başlangıcından sonra güçlü birkaç haftaya girdiğimizi söylüyor. Ayrıyeten analist, Chainlink (LINK) dahil kimi altcoin’lerde düşüş bekliyor.

“Kripto piyasasında ralliler tamamlandı!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasa net bir taraftan mahrum dalgalanıyor. Başkan kripto Bitcoin, 24 bin dolar hududuna ulaştıktan sonra, satıldı ve 23 bin doların altına kaydı. Piyasada Smart Contracter takma ismiyle tanınan anonim bir kripto analisti de birçok altcoin’in beş dalgalı rallilerini çoktan tamamladığını söylüyor.

İsabetli varsayımlarıyla piyasada tanınan Smart Contracter, Elliott Wave teorisinin temel unsuruna atıfta bulunuyor. Analistin başarılı kestirimleri için bu makaleye göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu teori, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketini iddia etmeye çalışan bir teknik tahlil yolu. Teoriye nazaran, boğa eğilimi gösteren bir varlık, beş dalgalı bir yükseliş trendinden geçtikten sonra muhtemelen düzeltici bir harekete şahit olur. Analist, teorisine nazaran şu açıklamayı yapıyor:

İnsanlar daha yüksek beklentiler içinde olan altcoin’leri taklit ediyor. Emin oldum ki bilhassa altcoinler birkaç haftadır tepeye hakikat ilerliyorlardı. Sözün tam manasıyla her yerde her gün beş dalga yükseliyor. En kıymetlisi de BTC ve ETH hariç tüm altcoin’lerin piyasa pahası olan TOTAL 3’te.

Grafik 1 60Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Analistin grafiğine bakıldığında, Ethereum hariç tüm altcoin’lerin piyasa bedelinde düşüş beklendiği anlaşılıyor. Buna nazaran analist, yaklaşık %10 düşüşle yaklaşık 365 milyar dolardan 330 milyar dolara düşmesini bekliyor. Bu da BTC ve ETH dışındaki kripto varlıklar için değerli bir aşağı taraflı risk olduğunu gösteriyor.

Yükselişini tamamlayan altcoin’ler: AVAX, LINK ve ATOM

Smart Contracter’ın düşüş radarındaki altcoinler’den biri de Ethereum rakibi Avalanche (AVAX). Analist, AVAX’ın sekiz saatlik grafikte beş dalgalı bir yükselişi tamamladığını söylüyor. Ayrıyeten, muhtemelen 15 dolar civarında düzeltme yapacağını gösteren bir grafik paylaşıyor.

Grafik 2 21Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Analist ayrıyeten, düşeceğini iddia ettiği merkezi olmayan oracle Chainlink’i (LINK) yakından izliyor. Twitter’da paylaştığı bir grafiğe nazaran, LINK de beş dalgalı yükselişini tamamladı. Analist, muhtemelen 6 doların biraz üzerine çıkmaya hazırlandığını varsayım ediyor.

Grafik 3 8Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Analiste nazaran, birlikte çalışabilirlik Blockchain’i Cosmos (ATOM) için de durum tıpkı. Analist ayrıyeten ATOM’un beş dalgalı yükselişini tamamladığını belirtiyor.

Grafik 4 5Kaynak: Smart Contracter /Twitter

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar