Parapiyasasi.net
Küresel Ports, Alicante ile mukavele imzaladı
Yazar: -09 Mart 2023
6

Global Ports Holding (GPH) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile Alicante Kruvaziyer Limanı’nı 15 yıl işletmesine ait mukaveleyi imzaladığını duyurdu.

Açıklamaya nazaran, Küresel Yatırım Holding’in iştiraki ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Küresel Ports Holding’in (GPH) yüzde 80 hissedarı olduğu konsorsiyum İspanya’daki Alicante Kruvaziyer Limanı’nın 15 yıl mühletle işletilmesine dair imtiyaz kontratını imzaladı. Operasyonlara başlanmasının Küresel Ports Holding’in (GPH) mali yılının sonuna kadar 31 Mart 2023 gerçekleşmesi bekleniyor.

2 milyon euro yatırım planlanıyor

Açıklamada, “Alicante Kruvaziyer Limanı, Liman Başkanlığı tarafından, liman ve etrafını değerli ölçüde geliştirip, kıyı şeridi ve kentle entegrasyonu sağlayacak kapsamlı bir yatırım sürecinden geçmektedir İmtiyaz mukavelesi kararları gereği GPH, kruvaziyer terminalinin yenilenmesi ve modernizasyonu için 2 milyon euroya kadar yatırım yapmayı planlamaktadır” denildi.

İspanya’nın doğu kıyısındaki en çok talep gören ve büyüyen kruvaziyer destinasyonlarından olan Alicante Kruvaziyer Limanı, güçlü havalimanı kontağı ile yılda 100 binden fazla yolcu ağırlıyor.

Liman sayısı 26’ya yükseldi

Akdeniz Çanağı’ndaki hisselerini yüzde 40’a çıkardıklarını anlatan Küresel Yatırım Holding ve Küresel Ports Holding İdare Konseyi Lideri Mehmet Kutman, “Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olarak Alicante Kruvaziyer Limanı ile birlikte portföyümüzdeki liman sayısı 26’ya yükseldi. Her bir limanımızda afet bölgesi için yardım toplanması için çalışmalar yürütüyoruz. Portföyümüzü büyütmek için de adımlarımıza orta vermeden devam ederek tüm dünyada farklı coğrafyalarda 25-30 limanı takip ediyoruz” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar