• YARIM ALTIN
  5.561,00
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9447
  % -0,59
 • € EURO
  29,0376
  % 0,11
 • £ POUND
  33,6073
  % -0,48
 • ¥ YUAN
  3,7107
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2801
  % 0,92
 • BITCOIN/TL
  728789,179
  % -1,32
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Kuyumcular Dolar Bozar Mı?

Kuyumcular Dolar Bozar Mı?

Doları olan ve bu doları nakite çevirmek isteyenlerin en sık merak ettiği soru kuyumcular dolar bozar mı? Sorusudur. Kuyumcular değerli madenleri işler veya onları nakite çevirir. Genellikle kuyumcu denilince akla ilk altın gelir. Kuyumcular bu konularda çeşitlilik gösterir. Bazı kuyumcular dolar bozmazken bazıları döviz satışı veya döviz bozdurma gibi işlemleri yerine getirebiliyor. Yani dolar bozan bir kuyumcu bulduysanız dolarınızı kuyumcuca bozdurmanız mümkün.

Günümüzde çoğu kuyumcuda dolar bozdurma işlemi yapılabilmektedir. Hesaplanan doların Türk lirası olarak karşılığı belirlenir. Belirlenen miktar satıcıya nakit olarak o an verilir ve nakite çevirme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Fakat doları nakite çevirmek için kuyumcuları tercih ettiyseniz dikkat edilmesi gerekenleri bilmeniz gerekir. Peki, dolar bozdururken nelere dikkat etmek gerekir

Kuyumcularda Dolar Bozdururken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Kuyumcularda dolar bozdurma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

 • Dolar alış ve satış miktarları bilinmeli ve doğruluğu kontrol edilmelidir.
 • Dolar bozdurma işlemi için güvenilir kuyumcular tercih edilmelidir.
 • Dolar kurunun site üzerinden edinilip edinilmediğine

Bu gibi hususlar dolar bozdurma işlemi yapılırken önemli ve dikkate alınması gereken noktalardır. Dolar kuru dakikada değişim gösterebilir. Bu yüzden bozdurma işlemlerinde fiyat konusunda değişiklik gösterilip göstermediğine dikkat edin.

Kuyumcular Dolar Bozar Mı?
Kuyumcular Dolar Bozar Mı?

Dolar Bozdurma İşlemi Nerelerde Yaptırılır?

Yatırım olarak doları tercih eden ve biriktiren kişiler doları nakite çevirmek için bozduracak yer ararlar. Peki, dolar nerelerde bozduruluyor? Bu sorunun cevabı birden fazla olabiliyor. Dolar bozdurmak için bankalar veya döviz büroları tercih etmek doğru olacaktır. Bu yerler dışında da kuyumcular, ATM gibi yerlerde de dolar bozdurma işlemleri yapılabiliyor. Kuyumcular da döviz işlemleri satışı gerçekleşebilir.

Fakat her kuyumcu dolar bozdurma işlemi yapmayabilir. Bazı kuyumcular yükselen döviz fiyatlarından dolayı döviz alım veya satışını gerçekleştirmemektedir. Kuyumcularda komisyon ücretleri değişiklik gösterebilir. Bu yüzden döviz büroları veya bankalar küçük işletmelere oranla daha fazla tercih edilmelidir. Dolar bozdurma İşlemi el altı işlem yapan kişiler tarafında da bozduruluyor. En güvenilir ve doğru fiyatların yer aldığı yerler tercih edilmelidir.

YORUMLAR YAZ