Parapiyasasi.net
McKinsey 2 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor
Yazar: -22 Şubat 2023
10

Son on yılda işçi sayısında süratli bir büyüme kaydeden danışmanlık şirketi McKinsey & Co, takviye takımlarını yine yapılandırmanın yollarını arıyor.

Müşterileri için işçi azaltma planları tasarlamasıyla tanınan McKinsey şimdiye kadarki en büyük işten çıkarma kararı ile yaklaşık 2 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg’in husus hakkında bilgisi olan bireylere dayandırdığı haberine nazaran, çoğunlukla müşterilerle direkt çalışmayan işçinin işten çıkarılacağını ve işten çıkarma planın önümüzdeki haftalarda netleşeceğini belirtti.

İşten çıkarmalara ait olarak isminin zımnî kalmasını isteyen kaynaklar, şirketin 2021’de 15 milyar dolarlık rekor bir gelir açıkladığını ve 2022’de bu sayısı aştığını söyledi. 2012 yılında 17 bin çalışanı olan şirket, beş yıl evvel çalışan sayısını 28 bine çıkarmıştı.

McKinsey çalışanlarından DJ Carella, e-postayla gönderdiği bir açıklamada, “Müşteriye hizmet vermeyen takımlarımızın on yıldan uzun bir müddettir birinci defa çalışma formunu yine tasarlıyoruz, böylelikle bu gruplar şirketimizi tesirli bir formda destekleyip ölçeklendirebilir.” dedi. Carella, ayrıyeten firmanın hala müşterilerle direkt ilgilenen profesyonelleri işe aldığını söyledi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar