Parapiyasasi.net
Meta işten çıkarmalara hazırlanıyor
Yazar: -19 Nisan 2023
5

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’in geçtiğimiz Kasım ayında yaklaşık 11 bin kişiyi işten çıkarmasının akabinde, tekrar yapılandırma hedefiyle tekrar işten çıkarma kararı aldığı öğrenildi.

Bloomberg News tarafından Çarşamba günü görülen bir nota nazaran, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı kuruluşu Meta, şirket yöneticilerine işten çıkarma konusunda hazırlanmaları gerektiğini duyurdu.

Yöneticilere gönderilen notta, işten çıkarma kararının firmanın sanal gerçeklik ve Quest donanımını içeren Facebook, WhatsApp, Instagram ve Reality Labs’i etkileneceği belirtilirken, işten çıkarma sonrası çalışanların misyonlarının yine belirleneceği kaydedildi.

Mart ayında Zuckerberg tarafından duyurulduğu üzere bu karar ile 10 bin şirket çalışanın işten çıkarılacağı ve Mayıs ayında kelam konusu işten çıkarma dalgasına bir yenisinin daha eklenebileceği belirtildi.

Ayrıca, gönderilen notta birinci çeyreğin sonuna kadar işe alımları donduran Meta’nın bu süreyi uzattığı bilgisine yer verildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar