Parapiyasasi.net
Microsoft çalışanlarının maaşlarına artırım yapmayacak
Yazar: -11 Mayıs 2023
6

ABD’li teknoloji şirketi Microsoft’un bu yıl tam vakitli çalışanlarının maaşlarına artırım yapmayacağı açıkladı.

Insider’ın haberine nazaran, şirket CEO’su Satya Nadella, şirket çalışanlarına mevzu ile ilgili elektronik posta gönderdi.

Söz konusu e-postada Nadella, şirketin yapay zekanın yeni çağında büyük bir platform değişikliğine öncülük etmeye yardımcı olduğu ve bunu global makroekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalırken dinamik ve rekabetçi bir ortamda yaptıklarını aktardı.

Geçen yıl piyasa şartlarına ve şirket performansına bağlı olarak fiyatlara yaptıkları artışları anımsatan Nadella, bu yıl ekonomik şartların müşteri talebi, işgücü piyasası ve bir sonraki inovasyon döngüsü için gerekli yatırımlar dahil olmak üzere birçok boyutta çok farklı olduğunu kaydetti.

Nadella, bu yıl saatlik çalışanlar için maaş artışı olacağını fakat tam vakitli çalışanlar için maaş artışı olmayacağını belirtti.

İkramiyelerin ise verilmeye devam edileceğini söyleyen Nadella, şirketi uzun vadeli muvaffakiyete hazırlamak için kelam konusu kararın gerekli olduğuna inandıklarını vurguladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar