Parapiyasasi.net
Microsoft Lideri Smith: İngiltere’ye itimadımız sarsıldı
Yazar: -27 Nisan 2023
7

BBC’ye konuşan Smith, İngiltere Rekabet ve Pazarlar Kurumu’nun (CMA) dün Microsoft’un Activision’ı satın almasını engellemesi nedeniyle, 40 yıldır faaliyet gösterdikleri ülkedeki “en karanlık” günü yaşadıklarını tabir etti.

Bu kararın hayal kırıklığı yarattığını belirten Smith, “Bundan da öte, İngiltere ismine da makus bir karar. Bu karar, İngiltere’de teknoloji alanında iş fırsatlarının geleceğine olan inancımızı sarstı. Beşerler şaşırdı, hayal kırıklığı yaşadı ve İngiltere’de teknolojiye olan itimat derinden sarsıldı. Burada açık bir bildiri var ki o da; AB’nin iş yapmak için İngiltere’den daha cazip bir yer olduğu.” değerlendirmesinde bulundu.

İngiliz rekabet otoritesi CMA dün, Microsoft’un Activision’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın almasını bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceği tarafındaki telaşlar nedeniyle engellediğini açıklamıştı.

ABD’li oyun şirketi Activision, Call of Duty, Candy Crush ve World of Warcraft üzere dünyaca ünlü oyunların geliştiricisi ve distribütörlüğünü gerçekleştiriyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar