Parapiyasasi.net
Milyonluk Aboneli Analist: Bu 3 Kripto Para Yatırımlık!
Yazar: -15 Şubat 2023
11

three small cap altcoins

Kriptodaki en muhafazakar yatırımlar neler? Annenizin yahut kayınvalidenizin parasını yatırmak zorunda kalsaydınız, nereye koyardınız? Analist, bu sorulara 3 kripto para ile yanıt veriyor.

Lider kripto para birinci sırada: Bitcoin (BTC)

Şimdi ailemin yahut kayınvalidemin parasını kriptoda bir şeye koyacağım. Bu standart, ona inanmam ve 3 ayda para kaybetmeyeceğine yahut beni alt etmeyeceğine inanmam gerektiği manasına geliyor.

Bundan 2-3 yıl sonra bugün olduğundan daha kıymetli olacağını düşünmeliyim. Ve hiçbir kripto para bunu Bitcoin’den daha fazla tabir etmez. Bitcoin, tüm kriptoların en büyüğü, en güçlüsü ve en inançlısı. 5 yıl içinde hala ortalıkta olması en beklenen olanı. Ethereum’dan bile daha fazla. Pahasının artması en mümkün olan.

Hükümetlerin bir cins para olarak Bitcoin tarafından tehdit edildiği ve öteki hiçbir kripto paranın olmadığı fikri size bir şey söylemeli. ATOM’u ve Cosmos ekosistemini bizim sevdiğimiz kadar kimse sevemez. Ve ne asla olmaz biliyor musun? ABC Ülkesi Hükümeti ATOM’u yasaklamaya yahut yasadışı ilan etmeye karar verir. Ethereum da. BNB’de de. Onları endişelendiren tek şey Bitcoin.

Harika tokenlere sahip, merkezi olmayan ve sansüre sağlam. Bu nedenlerden ötürü annemin 900 dolarının 300 dolarını Bitcoin’e yatırmak konusunda rahatız.

İkinci sırada Ethereum (ETH) var

Annemin 900 dolarının 300 doları için, dApp’lerin hükümdarını alıyoruz. Ethereum. Bitcoin kral kriptoysa ve öyleyse, Ethereum veliaht prenstir.

Ethereum’un herkesin kendi uygulamalarını oluşturabileceği yer olma maksadı her geçen gün daha yanlışsız hale geliyor. Ethereum’un kusurları var. Onları bizden daha uygun kimse bilemez. AB’de Ethereum kullanmayı reddeden kripto uzmanı kullanıcılarımız var. Tekrar de, piyasadaki tüm Layer 2 tahlilleri sayesinde ETH tabanlı dApp’lerle ilgilenmeye devam ediyorlar.

Polygon, Optimism, Arbitrum ve Starkware, Shardeum, Loopring ve ZKSwap üzere daha küçük L2’ler, Ethereum olduğu için var. Ve gaz için ETH kullanmanın ve ETH’nin vakit içinde oluşturduğu ağ tesirlerinde güç var. Ethereum’dan daha fazla ağ tesirine sahip tek ağ Bitcoin. Ve ekosistem daha küçük olduğu için bunu daha az geliştiriciyle yapıyorlar.

eth demand

Ağ tesirleri güçlü. İşte bu yüzden annemin parasından 300 dolar daha Ethereum’a yatırma konusunda içim rahat. Fat protokolü teorisi, Ethereum’u büyük ölçüde tesirler. Muhakkak o denli. Bunu duydun mu? SF’deki ultra başarılı teknoloji ve kripto VC Union Square Ventures bu teoriyi ortaya attı. Ağ tesirleri ve aşağıdakiler üzere öteki nedenlerden ötürü olduğunu söylüyor:

  • Paylaşılan veriler
  • Gelişmiş güvenlik dApp’lerin kıymetinin birçok dApp düzeyinde kalmayacak.

Basit bir sözle, bu, Uniswap üzere kusursuz bir uygulamanın bir ölçü paha yakaladığı ve tokenin pahalı olduğu manasına geliyor. Fakat bedelin birden fazla bunun yerine Ethereum’a gidiyor. Ethereum, uygulamanın çalışması için Blockchain’i sağladığından, ağ tesirlerini alır ve süreçler ETH’nin gaz ödemesini gerektirir. Tüm avantajlar Ethereum lehine. Ve Ethereum, bu avantajları sadece Uniswap’te değil, birçok farklı uygulamada defalarca görüyor.

Bence bugünden 2,3 veya 5 yıl sonra şimdikinden daha değerli olacak. Tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi.

Son kripto para: Optimism (OP)

900 dolarımızın 600 doları harekete geçtiğine göre, büyük sorunların çözümlerine bakacağım. Bu, kriptonun büyümesine yatırım yapmanın en muhafazakar yoludur. Büyük bir sorun arayın ve bu soruna önerilen çözümler. Bu nedenle, büyük bir kripto endüstrisi sorunu, ETH gas ücretlerinin çok yüksek olması. Birçok küçük işlemi yapmaya değmez hale getiriyor. 40 dolar göndermek için 25 dolar benzin ödeyecek misiniz? Tabii ki değil. Ben de değilim. Ancak hem DeFi hem de NFT’lerde lider olarak bu, bir çözüm çağrısında bulunuyor.

Katman-2’leri girin. Polygon, Katman-2’lerin en yerleşik olanı ve onu seviyoruz. Burada bizim seçimimiz bu değil. En iyi Katman-2 çözümü için buradaki seçimimiz Optimisim. 800 milyon doların üzerinde TVL’ye sahip ve zorlu piyasa koşullarında hızla büyüyor.

Siz de benim gibi inanıyorsanız, ETH temel katman olacak, ardından işlemlerin çoğu Katman-2’lerde yerleşecek. O zaman birçok kazanan için yer var. Polygon, Optimism ve Arbitrum, Layer 2 yarışında büyük bir liderliğe sahip. Optimism’in ağ içi işlemler için kendi OP token’ına sahip olması, ona Arbitrum’a göre avantaj sağlıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Arbitrum’un kendi tokenini airdrop yapacağına dair söylentiler gelmeye devam ediyor, ancak henüz yapmadılar. Ve onlar yapana kadar, yine de ETH ile ödeme yapmanız gerekiyor. Ve yapmamayı tercih ederiz. Bu yüzden annemin 300 dolarlık parasını alıyoruz ve ona 6 ay buna bakmamasını söylüyoruz. O 300 dolar Optimisim’e gidiyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar