Parapiyasasi.net
OHAL bölgesindeki öğrencilere katkı hissesi düzenlemesi
Yazar: -03 Mart 2023
12

Olağanüstü Hal Kapsamında Yükseköğretim Alanında Alınan Önlemlere Ait Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, ailesi yahut kendisi harikulâde hal ilan edilen vilayetlerde ikamet eden ve rastgele bir devlet yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden yahut inanılmaz hal ilan edilen vilayetlerdeki devlet yükseköğretim kurumlarında eğitimine devam eden öğrenciler ile fevkalâde hal ilan edilen vilayetlerde ikamet eden ve bu vilayetlerdeki devlet yükseköğretim kurumlarında eğitimine devam eden yurt dışından kabul edilmiş öğrencilerin 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı bahar periyodu için ödemeleri gereken katkı hissesi ve tahsil fiyatı devlet tarafından karşılanacak.

Söz konusu öğrencilerden, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı bahar devri için katkı hissesi ve tahsil fiyatı ödeyenlerin paraları, yükseköğretim kurumları tarafından iade edilecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar