Parapiyasasi.net
OHAL kararnamesi yayımlandı: Sıhhat alanında yeni önlemler
Yazar: -13 Şubat 2023
12

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında sıhhat alanında alınan önlemlere ait Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararnameye nazaran, mesleğini hür olarak icra eden eczacılar ile tıbbi aygıt satış merkezi, optisyenlik kurumu, ısmarlama protez ve ortez merkezi, işitme aygıtı merkezi yahut diş protez laboratuvarı olarak faaliyette olan işletmelere, OHAL ilan edilen vilayetlerde, OHAL müddetince, valilik tarafından uygun görülen yerlerde yahut taşınabilir araçlarda, Sıhhat Bakanlığınca belirlenen yordam ve temeller çerçevesinde faaliyet müsaadesi verilecek.

OHAL mühletince Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki hür eczaneler, ilaç takip sistemi süreçlerinden Sıhhat Bakanlığınca belirlenen tarz ve temeller çerçevesinde muaf tutulabilecek.

kırmızı ve yeşil reçeteye tabi ilaçlar

Ancak kırmızı ve yeşil reçeteye tabi ilaç talepleri, reçetelerin defter kayıtları sistemli olarak tutularak ve matbu düzenlenen reçetelerin bir nüshası saklanarak karşılanacak.

OHAL müddetince Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde bulunan tıbbi aygıt satış merkezi, optisyenlik kuruluşu, ısmarlama protez ve ortez merkezi, işitme aygıtı merkezi yahut diş protez laboratuvarları, eser takip sistemi bildirimlerinden Sıhhat Bakanlığınca belirlenen tarz ve asıllar çerçevesinde muaf tutulabilecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar