Parapiyasasi.net
OHAL vilayetlerinde araç muayene geçerlilik müddetleri uzatıldı
Yazar: -04 Mart 2023
3

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, OHAL ilan edilen vilayetlerdeki araç muayene süreçlerine ait Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin Resmi Gazete’de yayımlandığı hatırlatıldı.

Depremler nedeniyle Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da OHAL ilan edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olağanüstü hal ilan edilen vilayetlerde yaşayan vatandaşlarımıza ilişkin araçlar ile 6 Şubat tarihinden sonra bu vilayetlerde bulunduğu belgelendirilen araçların muayenelerinin geçerlilik mühletleri uzatılmıştır. 6 Şubat’tan itibaren harikulâde hal müddeti sonuna kadar dolanların araç muayene süreçleri, harikulâde hal mühletinin sona erdiği tarihten itibaren bir ay sonrasına kadar geçerli sayılacaktır. OHAL müddeti bittikten 30 gün sonrasına kadar vatandaşlarımız araçlarını istedikleri yerde muayene ettirebileceklerdir. Bu devirde muayene yaptırmadığı gerekçesiyle düzenlenen trafik cezaları da iptal edilecektir.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar