Ön Onay Şartı Olmadan Kredi Veren Bankalar

Bankaların ihtiyaç kredisi vermelerindeki şartlar sürekli değişmektedir. Kişiden kişiye değişecek olan şartlar, bazen bankalar tarafından oldukça farklı şekilde esnetilmektedir. Banka müşterileri ihtiyaçları olan kredilere başvurmak için bankalara taleplerini iletirler. Bankalar müşterilerinin daha rahat kredi alabilmesi için, teknik şartları geliştirmişlerdir. Bu sayede ön onaysız kredi verme konusunda yeni kavramlar literatüre girmiş ve uygulamada kendilerine yer bulmuştur.

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Bankalardan bazıları, müşterilerine talep yerine teklif usulü ile kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sayede başvuruda bulunacak müşteriler, anında kredi almaya hak kazanacak ve ilgili hesaplarına kredi miktarı yatırılacaktır. Bankadan alınacak krediler kullanıma hazır şekilde müşterinin hizmetine sunulmaktadır. Aşağıda ön onaysız şekilde kredi veren bankaların güncel listesi bulunmaktadır:

Enpara Ön Onaysız Kredi

Enpara, ülkemize şubesiz bankacılık hizmetini getirdiği ilk andan beri, inanılmaz hızla yükselen bir müşteri portföyüne sahip oldu. Dijital bankacılık faaliyetleri sayesinde talep edilen miktar, bankanın belirlediği aralıklarda ise ön onay oluşturulmadan kredi talebi olumlu sonuçlanacaktır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için müşterilerin mobil uygulama veya internet bankacılığı üzerinden başvurularda bulunması gerekecektir. Bu kredi türünde üst limit 30.000 TL olarak belirlenmiş ve faiz oranı %1,49 şeklinde uygulanmaktadır.

Yapı Kredi Ön Onaysız Kredi

Yapı Kredi, müşterilerine ön onaysız kredi veren bankalardan bir tanesidir. Müşterilerinin 25.000 TL’ye kadar olan borçlarını 48 aya kadar vade imkanıyla karşılamak için kredi sunan Yapı Kredi, bu sayede insanların ihtiyaçlarını karşılamasında önemli bir rol oynamaktadır.

Akbank Direkt Kredi

Akbank mobil uygulaması için başvurulan ve ön onay içermeyen Direkt kredi uygulamasında, 20.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarına cevap verilmektedir. Kişilerin ödeme gücüne göre 48 aya kadar vade imkanı bulunan ödeme planında, belirlenen faiz oranı %1,68’dir.

İş Bankası Anında Kredi

Müşterilerinin 25.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını 48 ay vade imkanı ve %1,42 faiz oranıyla karşılayan İş Bankası, bu şartlar dahilinde birçok müşterisine ön onaysız kredi vermektedir. Bu krediyi almak isteyen müşteriler; mobil uygulama, internet bankacılığı ve SMS yöntemiyle bankaya kredi taleplerini iletirler.