Parapiyasasi.net
ÖSYM’den imtihanlara zelzele düzenlemesi
Yazar: -02 Mart 2023
5

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, zelzele bölgesindeki vilayetler için imtihan sürecinin nasıl olacağına dair bilgi verdi.

Ersoy, yaptığı açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen vilayetlerde incelemelerde bulunduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Deprem Bölgesi vilayet ve ilçelerindeki yetkililerle yaptığımız toplantılar ve bölgedeki yerinde incelemeler sonrasında, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya vilayetlerimiz ile bu vilayetlere bağlı ilçelerimizde, MSÜ, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 imtihanlarının yapılmamasına karar verdik.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya imtihan merkezlerinde imtihana girmek için tercihte bulunan adaylarımız, MSÜ imtihanı için 1-6 Mart 2023 tarihleri ortasında, YÖKDİL/1 imtihanı için 2-6 Mart 2023 tarihleri ortasında, YDS/1 imtihanı için 8-9 Mart 2023 tarihleri ortasında, TUS/1 imtihanı için 1-8 Mart 2023 tarihleri ortasında geç müracaat yapabilecektir. Bu vilayetlerde imtihanların yapılamaması nedeniyle, daha evvel bu vilayetleri imtihan merkezi olarak seçen adaylarımız, imtihan merkezlerini değiştirmek zorunda olup Türkiye’deki öbür merkezlerden istediklerini imtihan merkezi olarak seçebilecekler.”

Ülke olarak emsali görülmemiş bir afet ile karşı karşıya kalındığını vurgulayan Ersoy, bir taraftan afetten etkilenen vilayetleri ayağa kaldırmak için birlik ve beraberlik içerisinde efor gösterirken öbür taraftan sağlıklı imtihan uygulamaları yapmaya çaba ettiklerini aktardı.

Önceliklerinin, adaylar ve görevlilerin güvenliği olduğunu vurgulayan ÖSYM Lideri Ersoy, en küçük aksaklık olmaması ve bölgede yaşayanların mağduriyet yaşamaması için ÖSYM ailesi olarak ağır çaba gösterdiklerini bildirdi.

Adaylar, ÖSYM Aday Süreçleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) ve taşınabilir uygulamasından imtihan merkezi tercihlerini güncelleyebilecek.

Sınavlarla ilgili değişiklik ve düzenlemeler, ÖSYM web sitesinden takip edilebilecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar