Parapiyasasi.net
Petrol Fed öncesi düşüşte
Yazar: -21 Mart 2023
12

Petrol fiyatları dünkü yükseliş sonrası bugün düşüşte.

Nisan vadeli Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı dün yükselmesinin akabinde yüzde 1 düşerek 67 dolara geriledi. Daha etkin süreç gören Mayıs kontratı yüzde 0,7 düşerek 67,33 dolar oldu. Mayıs vadeli Brent petrolün varil fiyatı da yüzde 0,8 düşerek 73,22 dolardan süreç görüyor.

Petrol fiyatları yıl başından beri resesyon tasaları ve bankacılık krizi üzere tesirlerle dar bantta süreç görürken sonrasında resesyon telaşları, bankacılık krizi üzere tesirlerle düşüş trendine girdi.

Merkez Bankaları ve düzenleyici kuruluşlar UBS’in Credit Suisse’i almasının akabinde inancı tesis etmek için yeni adımlar atmıştı. Australia&New Zealand Banking Group Emtia Stratejisti Daniel Hynes “Bu çeşit krizler algıyı etkileyebilir ve gördüğümüz üzere büyük satışlara neden olabilir. Bankacılık krizi petrol ve güç yatırımcıları için bir fırsat olabilir” değerlendirmesini yaptı.

Goldman Sachs analistleri 12 aylık ABD tipi petrol kestirimini düşükl talep beklentisiyle 100 dolardan 94 dolara düşürdü.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar