Parapiyasasi.net
Petrol Ofisi’nden Afet Bölgesi’ne 100 milyon TL’lik takviye
Yazar: -09 Şubat 2023
8

Petrol Ofisi’nden bahse ait yapılan açıklamalarda şu kelamlara yer verildi.

“Ülkemizi derinden sarsan bu sıkıntı günlere katkı sağlamak boynumuzun borcu. Petrol Ofisi Kümesi olarak felaketin birinci anından beri tüm kaynaklarımızı seferber ederek tüm kamu kuruluşlarıyla el birliği ile hareket ediyor, bölgedeki bayi ve bölge operasyonumuzun şartsız takviyesi ile kesintisiz akaryakıt ikmali için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda AFAD’a sunduğumuz bu dayanağın arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına can suyu olmasını ümit ediyoruz.”

Petrol Ofisi Kümesi bölgede AFAD’a yönelik duyurduğu 100 milyon TL’lik dayanağın yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarında hayati ehemmiyet taşıyan ulusal ve milletlerarası uçak yardımlarının kesintisiz devam edebilmesi için de tüm altyapısını seferber etti.

Bugüne kadar 140 yardım uçağına 1.5 milyon litre akaryakıtın tedariki için Mersin Limanı’nda üç başka gemisini de devreye alan Petrol Ofisi Kümesi Adana ve Gaziantep’te yer alan hava ikmal merkezleriyle bölgedeki yardım uçakları trafiğinin 24 saat sıkıntısız ilerlemesi için çalışıyor.

Bu alandaki çalışmalara ait değerlendirmelerde de şu kelamlara yer verildi:

“Afet bölgesindeki hava yardımı, karasal arama kurtarma operasyonlarının önüne geçen şiddetli iklim şartları nedeniyle hayati değer taşımaktadır. Bu çerçevede Petrol Ofisi olarak Türkiye genelinde hava, kara ve deniz taşımacılığındaki tüm operasyonlarımızı afet bölgesine hizmet edecek halde yapılandırdık. Bu güç günleri geride bırakmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar