Parapiyasasi.net
Petrolde kredi krizi
Yazar: -25 Nisan 2023
7

Mart ayında yapılan bir anketin sonuçlarına nazaran, ankete katılanların yaklaşık dörtte üçü, borç kapasitesinin baharda sabit kalacağını ya da en az yüzde 10 azalacağını kestirim ediyor. Ekim ayında yapılan bir evvelki ankette, iştirakçilerin yaklaşık yarısı borçlanma tabanlarının yüzde 20’ye kadar artmasını bekliyordu.

Ankete katılan 96 iştirakçi ortasında üreticiler, petrol alanı hizmet şirketleri, finans firmaları ve profesyonel hizmet şirketleri yer alıyor.

Bankalar, şirketlerin petrol ve doğalgaz varlıklarının pahasını her ilkbahar ve sonbaharda pahalandırıyor ve akabinde kredi limitlerini artırmaya yahut azaltmaya karar veriyor. Süreç, borçlanma tabanının yine belirlenmesi olarak biliniyor.

Haynes Boone’un Güç Süreçleri Uygulama Kümesi Lideri Kraig Grahmann’a nazaran, son sayılar, emtia fiyatlarındaki düşüşün yanı sıra son bankacılık düzensizliğinden kaynaklanan kesimdeki “daha büyük karamsarlığın” bir göstergesi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar