Parapiyasasi.net
Piyasaların Son Durumu
Yazar: -06 Şubat 2021
9

Bitcoin (BTC) güçlü bir yükseliş eğilimindedir ve yatırımcılara gezegendeki diğer varlıklardan daha yüksek bir yatırım getirisi sağlamaya devam etmektedir. Bugüne kadar, önde gelen kripto para birimi 37 kat arttı. Bitcoin diğer varlıklardan farklıdır. Fiziksel altına benzer yönleri vardır, ancak yalnızca siber uzayda mevcuttur. Cryptocurrency yalnızca dijital kodlar kullanır, bu nedenle arzı 21 milyon bitcoin ile sınırlıdır. Günün ilk yarısında yukarı yönlü bir trend izlenirken BIST 100 endeksi önceki kapanış fiyatına göre 6,08 puan artarak 1,539,63’e yükseldi. Toplam işlem hacmi 12,5 milyar liredir. Yılın ilk yarısında bankacılık endeksi% 0,81 düşerken, holding endeksi% 0,57 yükseldi. Sektör endeksinde, tekstil ve deri% 3.14 ile en yüksek gelire sahipken, bankacılık sektörü en büyük düşüşe sahip. Bitcoin (BTC) fiyatının 41.500 dolara kadar yükselme yaşamasıyla birlikte bu seviyede kalması, altcoin yatırımcıları tarafından beklemiş oldukları büyük altcoin yükselişinin ihtimali ile artmaya devam etmekte.

piyasaların son durumu

Yılın sonuna doğru son haftalarda altcoinin %100 üzerinde yükselmesiyle birlikte asıl yükselişin bundan çok daha fazla olması ve yükseliş yayacağı tahmin edilmektedir. ETH, DOGE, XRP ve EOS teknik analizlere göre ise patlama yaşayacak altcoin çok yükselişe geçebilir. Ethereum teknik analizlerine baktığımızda ise karşımıza şu sonuçlar çıkmaktadır, 1.150 dolar önemli bir destek seviyesi ile ön plana çıkmaktadır. Son zamanda yaşanan düşüş ile dip yapmış olan ETH fiyatı, yeniden 1.300 dolar yükselmeye başladı ve yeni dip noktasının ise 1.000 dolar ile 1.150 dolar olduğu görülmekte. ETH fiyatının ise rekor seviyede olan 1.400 doların üzerine kadar yükselmesi ile direnç ortadan kalabilme ihtimali vardır. Ethereum daha önceki seviyelerinden yüksek şekilde en fazla 1.400 dolara kadar yükselebilmişti ve şu an bu seviyenin test edildiği görülmektedir. Bitcoin sadece 4 yılda 37 kat büyüdü. Dünkü verilere göre aşağıdaki tablo fiyatın 36 kat arttığını, ancak yazı yazılırken bile kripto para biriminin fiyatının 1.000 dolar arttığını gösteriyor. Bitcoin söz konusu olduğunda, aslında tüm değerli metallerden daha iyi olduğu düşünülmektedir çünkü akla gelebilecek hemen hemen her açıdan altından üstün olduğu söylenmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar