İşletme sahiplerinin ihtiyacı olan ve günümüzde hemen hemen her işletmede mutlaka bulunan Pos cihazı nasıl alınır? hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. son zamanlarda artan kredi kartı ve banka kartı kullanımından sonra işletmenizin halen POS cihazı bulunmuyorsa yapmanız gerekenler hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

POS cihazı almak için yapmanız gerekenler

Öncelikli olarak bu konuda ülkemizde faaliyet gösteren hemen hemen her bankanın sizlere hizmet verdiğini belirtmek istiyoruz. Bankaların sizlerden istediği evraklar ile başvuru yaparak sizlerde sorunsuz bir şekilde POS cihazı sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda yazar kasa POS olarak geçen cihazlardan da alabilirsiniz.

Hatta bazı bankaların bu cihazlarda dönem dönem kampanyalar yaptığını da biliyoruz. POS cihazını almak için isterseniz bankaların şubelerinde veya internet üzerinden başvurusunu yapabilirsiniz.

pos cihazı için gerekli belgeler

POS cihazı almak için gerekli olan belgeler nelerdir?

Öncelikli olarak bu konuda devamlı olarak çalıştığınız bir bankadan almak istediğiniz zaman herhangi bir evrak almadan da POS cihazı sahip olma şansınız vardır. Bu yüzden de yapmanız gereken devamlı çalıştığınız bankadan bu cihazı talep etmeniz yeterli olacaktır. Bankadan talep ettiğiniz zaman eğer banka sizlerden evrak istemiyorsa, doğrudan alma fırsatını yakalamış olursunuz.

Ancak banka sizlerden herhangi bir şekilde evrak isteyecekse bu konuda yanınızda bulundurmanız gereken evraklar hakkında bilgiler sunalım.

 • Öncelikli olarak T.C kimlik numaranızın yazılı olduğu Kimlik Belgenizin aslı ve fotokopisinin yanınızda bulunması gerekmektedir.
 • Alacağınız işletmenin sahibinin kimliğinin aslının ve fotokopisinin olması gerekmektedir.
 • POS cihazı alacağını işletmenin ikamet adresini gösteren belgenin de bulunması gerekmektedir.
 • İşletmenize ait olan iş yeri ruhsatı da POS cihazı alacağınız zaman sizlerden istenecek olan belgeler arasında yer almaktadır.
 • İşletmenize ait olan ve herhangi bir borcu bulunmayan vergi levhanız,
 • Son olarak ise işletme sahibi adına düzenlenmiş olan herhangi bir fatura, su, doğalgaz, elektrik veya telefon gibi faturanın banka tarafından sizlerden isteneceğini belirtmek istiyoruz.

Bu belgeler ile bankaya giderek sizlerde işletmenize ait olan POS cihazını alabilir ve kullanma şansını yakalamış olursunuz.

Hangi bankaların POS cihazları avantajlı

Bu konuda sizlere A bankası diye belirtmemiz doğru olmamaktadır. Bunun nedeni ise bankaların devamlı olarak değişen kampanyalarının bulunması. Bu yüzden POS cihazı almak istediğiniz zaman yapmanız gereken en doğru yöntem o dönem içerisinde sizlere en uygun şekilde hangi bankanın POC cihazı verdiğini araştırmanız yeterli olacaktır. Ülkemizde faaliyet gösteren hemen hemen her bankanın bu konuda müşterilerine hizmet verdiğini özellikle belirtmek istiyoruz.

Sanal POS veren bankalar hangileri?

POS Cihazı veren bankaların neredeyse tamamı müşterilerine sanal POS imkanı da sunmaktadır. Ancak yinede sizler Sanal POS almak istediğiniz zaman başvuruda bulunacağınız bankaya bu konuda sorularınızı yönelterek bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Sanal Pos veren bankalar Hangileri?

Sanal POS cihazı almak için istenen belgeler

İnternet kullanımının her geçen gün arttığı ülkemizde Sanal POS kullanımı da buna bağlı olarak gelişme göstermektedir. Bu yüzden de Sanal POS almak istediğiniz zaman bankanın sizlerden talep ettiği evraklar ile başvuru yaparak POS alma şansınızı yakalamış olacaksınız.

 • Öncelikli olarak bu konuda yapmanız gereken yasal olarak kuruluşunuzun tamamen olması gerekmektedir. Yani herhangi bir şekilde illegal bir yapılanma içerisinde olmamanız gerekmektedir.
 • İşletmenize ait olan internet sitenizin kurulu olması ve burada Sanal POS kullanmak için gerekli olan bütün detayları bulunması gerekmektedir. İşletmenize ait olan işletmenizin bütün adımlarının düzgün bir şekilde çalışıyor olması da gerekmektedir.
 • Sanal POS alacağınız bankanın Logosunun da ödeme sayfalarında yer alması gerekmektedir. Bu son derece önemli bir konu olduğu için bu detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • İnternet siteniz içerisinde yer alan politikalarınızda mutlaka gizlilik ile ilgili olarak detayların yazılı olması gerekmektedir.
 • İnternet siteniz içerisinde yer alan ürünlerin satışının kanun dışı bir işleme tabi tutulmamış olması da gerekmektedir. Yani sattığınız ürünlerin tamamen satışının yasal olması Sanal POS almanız için gerekli olan sebeplerin başında gelmektedir.
 • Son olarak ise internet sitenizin güvenli olmasını sağlayacak olan güvenlik sertifikalarının tamamen bulunması gerekmektedir. Aksi durumda Sanal POS başvurunuzun hiçbir şekilde onay almayacağını buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

Sanal POS Ücretleri ne kadar?

Sanal POS başvurusu yaptığınız bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu ücretlerin özellikle fiyatlarının 400 TL ile 1000 TL arasında değişkenlik gösterdiğini belirtmek istiyoruz. ancak bu durumun bankalar arasında farklılık göstermesinden dolayı en net bilgiyi almak için Sanal POS başvurusu yapacağını banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Hatta başvuruda bulunduğunuz bankanın sizlere sunacağı kotanın aşılması durumunda ücretin daha da düşüş göstereceğini belirtmek istiyoruz.