Parapiyasasi.net
POS Cihazı nasıl alınır?
Yazar: -15 Ocak 2019
179

POS Cihazı nasıl alınır?

İşletme sahiplerinin ihtiyacı olan ve günümüzde hemen hemen her işletmede mutlaka bulunan Pos cihazı nasıl alınır? hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. son zamanlarda artan kredi kartı ve banka kartı kullanımından sonra işletmenizin halen POS cihazı bulunmuyorsa yapmanız gerekenler hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

POS cihazı almak için yapmanız gerekenler

Öncelikli olarak bu konuda ülkemizde faaliyet gösteren hemen hemen her bankanın sizlere hizmet verdiğini belirtmek istiyoruz. Bankaların sizlerden istediği evraklar ile başvuru yaparak sizlerde sorunsuz bir şekilde POS cihazı sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda yazar kasa POS olarak geçen cihazlardan da alabilirsiniz.

Hatta bazı bankaların bu cihazlarda dönem dönem kampanyalar yaptığını da biliyoruz. POS cihazını almak için isterseniz bankaların şubelerinde veya internet üzerinden başvurusunu yapabilirsiniz.

pos cihazı için gerekli belgeler
pos cihazı için gerekli belgeler

POS cihazı almak için gerekli olan belgeler nelerdir?

Öncelikli olarak bu konuda devamlı olarak çalıştığınız bir bankadan almak istediğiniz zaman herhangi bir evrak almadan da POS cihazı sahip olma şansınız vardır. Bu yüzden de yapmanız gereken devamlı çalıştığınız bankadan bu cihazı talep etmeniz yeterli olacaktır. Bankadan talep ettiğiniz zaman eğer banka sizlerden evrak istemiyorsa, doğrudan alma fırsatını yakalamış olursunuz.

Ancak banka sizlerden herhangi bir şekilde evrak isteyecekse bu konuda yanınızda bulundurmanız gereken evraklar hakkında bilgiler sunalım.

 • Öncelikli olarak T.C kimlik numaranızın yazılı olduğu Kimlik Belgenizin aslı ve fotokopisinin yanınızda bulunması gerekmektedir.
 • Alacağınız işletmenin sahibinin kimliğinin aslının ve fotokopisinin olması gerekmektedir.
 • POS cihazı alacağını işletmenin ikamet adresini gösteren belgenin de bulunması gerekmektedir.
 • İşletmenize ait olan iş yeri ruhsatı da POS cihazı alacağınız zaman sizlerden istenecek olan belgeler arasında yer almaktadır.
 • İşletmenize ait olan ve herhangi bir borcu bulunmayan vergi levhanız,
 • Son olarak ise işletme sahibi adına düzenlenmiş olan herhangi bir fatura, su, doğalgaz, elektrik veya telefon gibi faturanın banka tarafından sizlerden isteneceğini belirtmek istiyoruz.

Bu belgeler ile bankaya giderek sizlerde işletmenize ait olan POS cihazını alabilir ve kullanma şansını yakalamış olursunuz.

Hangi bankaların POS cihazları avantajlı

Bu konuda sizlere A bankası diye belirtmemiz doğru olmamaktadır. Bunun nedeni ise bankaların devamlı olarak değişen kampanyalarının bulunması. Bu yüzden POS cihazı almak istediğiniz zaman yapmanız gereken en doğru yöntem o dönem içerisinde sizlere en uygun şekilde hangi bankanın POC cihazı verdiğini araştırmanız yeterli olacaktır. Ülkemizde faaliyet gösteren hemen hemen her bankanın bu konuda müşterilerine hizmet verdiğini özellikle belirtmek istiyoruz.

Sanal POS veren bankalar hangileri?

POS Cihazı veren bankaların neredeyse tamamı müşterilerine sanal POS imkanı da sunmaktadır. Ancak yinede sizler Sanal POS almak istediğiniz zaman başvuruda bulunacağınız bankaya bu konuda sorularınızı yönelterek bu konuda hizmet alabilirsiniz.

pos cihazı
Sanal Pos veren bankalar Hangileri?

Sanal POS cihazı almak için istenen belgeler

İnternet kullanımının her geçen gün arttığı ülkemizde Sanal POS kullanımı da buna bağlı olarak gelişme göstermektedir. Bu yüzden de Sanal POS almak istediğiniz zaman bankanın sizlerden talep ettiği evraklar ile başvuru yaparak POS alma şansınızı yakalamış olacaksınız.

 • Öncelikli olarak bu konuda yapmanız gereken yasal olarak kuruluşunuzun tamamen olması gerekmektedir. Yani herhangi bir şekilde illegal bir yapılanma içerisinde olmamanız gerekmektedir.
 • İşletmenize ait olan internet sitenizin kurulu olması ve burada Sanal POS kullanmak için gerekli olan bütün detayları bulunması gerekmektedir. İşletmenize ait olan işletmenizin bütün adımlarının düzgün bir şekilde çalışıyor olması da gerekmektedir.
 • Sanal POS alacağınız bankanın Logosunun da ödeme sayfalarında yer alması gerekmektedir. Bu son derece önemli bir konu olduğu için bu detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • İnternet siteniz içerisinde yer alan politikalarınızda mutlaka gizlilik ile ilgili olarak detayların yazılı olması gerekmektedir.
 • İnternet siteniz içerisinde yer alan ürünlerin satışının kanun dışı bir işleme tabi tutulmamış olması da gerekmektedir. Yani sattığınız ürünlerin tamamen satışının yasal olması Sanal POS almanız için gerekli olan sebeplerin başında gelmektedir.
 • Son olarak ise internet sitenizin güvenli olmasını sağlayacak olan güvenlik sertifikalarının tamamen bulunması gerekmektedir. Aksi durumda Sanal POS başvurunuzun hiçbir şekilde onay almayacağını buradan sizlere açıklamak istiyoruz.
Sanal POS Ücretleri ne kadar?

Sanal POS başvurusu yaptığınız bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu ücretlerin özellikle fiyatlarının 400 TL ile 1000 TL arasında değişkenlik gösterdiğini belirtmek istiyoruz. ancak bu durumun bankalar arasında farklılık göstermesinden dolayı en net bilgiyi almak için Sanal POS başvurusu yapacağını banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Hatta başvuruda bulunduğunuz bankanın sizlere sunacağı kotanın aşılması durumunda ücretin daha da düşüş göstereceğini belirtmek istiyoruz. Ayrıca Pos makinesi nasıl kullanılır? yazımıza da göz atmanızı öneririz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 25 Yorum Var)
 1. Erden dedi ki:

  Bir ara Halk Bankası ücretsiz pos cihazı veriyordu aylık ciroya göre Vera delta veya infoteks marka. Devam ediyor mu bilmiyorum ama ihtiyacı olan araştırabilir. Kendi bankanızla da ciro taahhütü vererek ücretsiz alma imkanınız var

 2. Serkan verim dedi ki:

  Pos cihazında markadan ziyade bence anlaşamalı banka çok önemli. Komisyon oranlarındaki küçük farklar cironuz yüksekse ciddi rakamlara ulaşıyor. Akbank pos cihazı denemiştim sorun olduğunda muhattap bulmak çok zor oldu.

 3. yasin dedi ki:

  Pos cihazı almak şart oldu, herkes kredi kartıyla alışveriş yapmaya başladı. Pos cihazı için istenen belgeleri tamamladığım gibi başvurumu yapacağım

 4. Ahmet Yavuz dedi ki:

  Pos çihazı güzel bence yani kolaylaştı kullanımlarda kartlarda yani bir esnafa girdiğimiz zaman dahil kullanabiliyıruz

 5. Adem Gündoğdu dedi ki:

  Günümüzde maalesef yazı da da dendiği gibi kimse nakit taşımıyor nerdeyse. Hemen karttan çekmek istiyorlar. İş yeri için bir adet pos şart oldu maalesef. Pos hakkında detaylı bilgim yoktu ama mesela artık önce promosyonlarını inceleyip öyle başvuru yapacağım bankaya

 6. Ahmet Yavuz dedi ki:

  Mükemmel bende artık nakit taşımaya gerek yok bu cihazlar sayesine hem üzeeimizdeki yük hafifledi hem hırsızlığın önğne geçildi tek kartla işlem yapıp milyarlarca paramızı garanti altında rutup heryerde kullanmamız güzel oldu

 7. Berkay dedi ki:

  Pos cihazı almak istiyordum ve bu siteyi buldum bana kalırsa konuyu çok güzel anlatmış ve çokta açıklayıcı şekilde anlaşılmış yeni sayfaların yayınlanmasını bekliyorum

 8. Tamay Melih Çınar dedi ki:

  Üç tane tekel bayii sahibiyim, belirli bir günden sonra parayı çekebilme özelliğinin kalkması her şeyi olumlu yöne sürecektir umarım. Kırk bir günde bir para çekebiliyorsunuz. Sitenin anlatımı gayet hoş, kırk bir gün haricinde para çekmek istediğiniz zaman komisyon almakta. Teşekkürler.

 9. Saadet dedi ki:

  Pos cihazları marketlerin alışveriş merkezlerinin olmazsa olmazi…pos cihazları hep bir gelişim gösteriyor teknolojinin etkisiyle

 10. Fahrettin dedi ki:

  Merhabalar. Para piyasası sitesinde yer alan sanal pos yazısı sayesinde en avantajlı bir sanal pos sahibi oldum. Böyle bilgileri bize sağladıkları için teşekkürler.

 11. Furkan dedi ki:

  Heryerde araştırdım ama sonunda burda buldum pos cihazı nasıl alınır adlı konuyu araştırıyorum ve bu sitede buldum işime yaradı teşekkürler

 12. Ali eren dedi ki:

  Alınan pos cihazları için ücret mi alınıyor vatandaştan bence alınmaması gerekir çünkü çekilen paralar 40gün bekledikten sonra çekiliyor diye biliyorum onlar bu sürede bu parayla yatırım yapabilirler diye düşünüyorum. Yazınız çok açıklayıcı olmuş teşekkürler

 13. Çağatay Alper Demir dedi ki:

  Evet arkadaşlar pos cihazı eğer bir ticaret işi yapıyorsanız günlük yaşamınızda işinize çok yarar bu yüzden pos makinası bence herkeze olmalı

 14. Mehmet dedi ki:

  Pos cihazı alicaklar pos cihazı nasıl alınır herşey burada anlatılıyor 😉

 15. Azime OKTEM dedi ki:

  Pos cihazı almam gerekiyordu ama nasıl alacağımı bilmiyordum. Artık biliyorum. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

 16. Kaan dedi ki:

  Ben yakın zamanda dükkanım için pos cihazı bakıyordum nasıl alınacağı için burda yazın bilgiler sayesinde başvurdum teşekkür ederim

 17. ahsen dedi ki:

  pos cihazlarında meydana gelen sorun ya da arızalara da deginirseniz sevinirim ☺ bunlar hep benim basıma geliyor cunku cogu zaman kartta ya da banka da sorun olmamasina rağmen kurye ” cihaz algılamıyor ” diyor.

 18. Salih dedi ki:

  Post cihazı hakkında bilgiler vermiş öğrenmiş oldum bunun sayesinde teşekkürler

 19. Yasin dedi ki:

  İşyerimize alacağımız post cihazı hakkında hangi belgeleri vermemiz gerektiğini merak ediyordum bilgilendirici bir yazı olmuş tebrik ederim

 20. İlkay dedi ki:

  İşyerinde alacağınız post cihazları hakkında bilgiler veriyor çok iyi sizin sayenizde post cihazları hakkında yeni bilgiler edindim

 21. Mehmet dedi ki:

  GERCEKTEN BILGI SAHIBI OLDUM POST CIHAZI ILE ILGILI BENDE BOYLE ICERIKLER ARIYORDUM SAOLUN

 22. Melek dedi ki:

  Pos cihazı almayı düşünüyordum mağazama vermiş olduğunuz bilgıler için teşekkürederim çok yardımcı oldunuz bana vermiş olduğunuz bilgilerle

 23. Memet dedi ki:

  Pos cihazı hakkında fazla bilgim yoktu ama artık sayenizde var bayaği bilgi edi ndim tesekkürler

 24. Enes dedi ki:

  Çok güzel bilgilere sahip oldum post cihazı hakkında çok güzel yararlı bir site

 25. ORAY dedi ki:

  pos cihazı kaç günde gelip takılıyor

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar