Parapiyasasi.net
Real Madrid, 400 milyon euroluk ‘savaşı’ kaybetti
Yazar: -13 Mayıs 2023
5

İspanyol futbol kadrosu Real Madrid, Abu Dabi’li yatırımcı Mubadala ile Madrid’deki stadyumunun sponsorluğu için girdiği 400 milyon euroluk mahkemeyi kaybetti.

Reuters’ın haberine nazaran, Real Madrid, Abu Dabi’li yatırımcının Santiago Bernabeu stadyumunun isim haklarını 20 yıllığına alacağı sponsorluk muahedesini yerine getirmediği gerekçesiyle Mubadala’dan 400 milyon euro talep etmişti.

Reuters’a konuşan bir kaynak, “Paris’teki Memleketler arası Ticaret Mahkemesi kuralları uyarınca oluşturulan tahkim heyeti Mubadala lehine karar verdi” dedi.

2014 yılında Real, Mubadala ile planlanan bir stadyum revizyonunun finansmanına yardımcı olmak için stratejik bir paydaşlık muahedesi yapmıştı.

Proje, mevcut yapıya çarpıcı yeni bir çatı ve dış cephe eklemeyi ve gelir açısından dünyanın en varlıklı kulübünün gelirini artırmasına yardımcı olmak için bir otel ve alışveriş merkezi içermeyi amaçlıyordu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar