Parapiyasasi.net
Resmi ilan fiyat tarifesi aşikâr oldu
Yazar: -16 Şubat 2023
9

Karara nazaran, resmi ilanların yayım fiyatı, gazetelerin sayfa tertipleri aslını teşkil eden sütun uzunluğu üzerinden bir santimetrelik ölçüm ile elde edilen sütun-santim ünitesi temel alınarak hesap edilecek.

Gazetelerde, resmi ilanların bir santimetresinin tek sütundaki yayım fiyatı, KDV hariç, günlük fiili satış ortalaması 50 bin adedin altındakiler için 70 lira, 50 bin adedin üzerindekiler için 100 lira olacak.

İnternet haber sitelerinde resmi ilanların yayım fiyatı, 1 santimetre uzunluk 4 santimetre en olmak üzere bir kutu alan temel alınarak hesaplanacak.

İnternet haber sitelerinde resmi ilanların bir kutu alanda bir günlük yayım fiyatı, vilayetlere nazaran belirlenen kontenjan yerleri için 70 lira olacak. Lakin, Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği’ne nazaran genel kategori kapsamındaki ilanları yayımlayacak internet haber siteleri için fiyat 100 lira olacak.

Herhangi bir mevzuat kararı yeterince elektronik ortamda yayım zaruriliği bulunan resmi ilanların Basın İlan Kurumu ilan portalı “ilan.gov.tr”de yayımı, günlük fiili satış ortalaması 50 bin adedin altındaki gazetelere nazaran fiyatlandırılacak. Lakin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na nazaran ilan portalında yayımlanacak resmi ilanların bir günlük bedeli 2 bin 500 lira olarak belirlenecek.

Resmi ilanların varsayımı bedelleri, Basın İlan Kurumunun tespit edeceği asıllara nazaran, ilanı verenler tarafından peşin olarak kuruma ödenecek ve fatura tanziminden sonra mahsup süreci yapılacak.

Kanuni sebeplerden dolayı iddiası ilan bedellerini peşin ödeyemeyen merkezi idare kapsamındaki kamu yönetimleri, faturanın kendilerine ulaşmasını müteakiben borçlarını derhal ödeyecek.

Söz konusu tarife, 1 Nisan 2023’te yürürlüğe girecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar