Son zamanlarda yaşanan Ripple ve Ethereum savaşında, Ethereum tahtını kaybetmemek için iyi bir direnç gösteriyor. Özellikle son zamanlarda yaşadığı hacim ile Ethereum’u tahtından birkaç defa etme başarısı gösteren Ripple’in gelecekte yerini garantiye almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bitcoin’in liderliğinde giden sanal para birimleri arasında Ethereum uzun zaman sonra ikincilik tahtını Ripple’a kaptırarak tahtından olacağının sinyallerini verdi gibi. Ticaret hacmi konusunda oldukça olumlu adımlar atılan Ripple’in özellikle Swift iddialarının ortaya çıkması, Ethereum’un geçici olarak ikinci sıraya düşmesine neden oldu.

Kurumsal yatırımcıların ilgi odağı

Ripple özellikle bankalar ile yaptığı anlaşmalardan sonra ciddi oranda değer kazanarak Ethereum ile taht savaşında zaman zaman ikinciliği ele almaktadır. Eylül ayı içerisinde yaşadığı hacim artışı ile satışlarını 2 katına arttıran Ripple bakalım bundan sonra ne gibi hamleler yaparak Ethereum ile savaş içerisine girecek.

Swift ağı kullanılacak

Bankaların Swift ağı üzerinden yapacakları ödemelerde Ripple kullanacak olmaları, bu para birimine olan ilginin artmasına neden olacak gibi duruyor. 2017 yılının sonlarında yakaladığı çıkış ile 3 Dolar bandına kadar gelen ve ancak sonrasında yaşadığı düşüş ile yatırımcıların aklında soru işaretleri kalmasına neden olan Ripple Ethereum ile içerisinde bulunacağı savaştan nasıl bir sonuç ile ayrılacak merak edilen konular arasında yer alıyor.

Kasım ayı içerisinde 0.5 Dolar civarında işlem görsen Ripple’in yıl sonu beklentisinin 1 Dolar civarında olduğunu da sizlere belirtmek istiyoruz.