Parapiyasasi.net
Rolls Royce’un Türk CEO’su şirketin röntgenini çekiyor
Yazar: -23 Şubat 2023
7

Rolls Royce Holdings CEO’su Tufan Erginbilgiç’in “maddi olarak daha yüksek kâr, nakit akışı ve getiri” sağlayabileceğine ait kelam vermesinin akabinde Rolls Royce operasyonlarının stratejik bir incelemesine başlayacağını açıkladı.

İngiliz mühendislik şirketi tarafından yapılan açıklamada, şirketin işletme sermayesinden yatırım önceliklerine kadar güzelleştirme yapacağı yedi alan belirlediği kaydedildi.

Geçen yılki kârdan temettü dağıtılmayacağını söylen Erginbilgiç, “2022’de performansımız artarken çok daha fazlasını yapabilecek kapasitedeyiz.” açıklamasında bulundu. Şirket geçen yıl, analistlerin 489 milyon sterlin olan iddiasını aşarak 652 milyon sterlin gelir elde etmişti.

Boeing ve Airbus için uçak motoru üreten Rolls Royce, havacılık sanayisinin Kovid-19 salgını sırasında fiilen durma noktasına gelmesiyle bölüm genelinde uzun mühlet çaba etmişti.

Mühendislik geçmişi olan Rolls-Royce CEO’su Erginbilgiç, 5 yılı idare grubunun bir modülü olmak üzere 20 yılı aşkın bir müddettir BP’de vazife yapmış ve geçen sene Temmuz ayında Rolls Royce’a CEO olarak atanmıştı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar