Parapiyasasi.net
Rusya’ya domates kotası 500 bin tona yükseltildi
Yazar: -28 Nisan 2023
4

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Viladimir Putin ortasında havayolu ve Rusya’ya gönderilecek birtakım tarım eserlerinin kotasında mutabakata varıldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran, iki ülke ek havayolu seferi için mutabakata varırırken, kimi eserlerin kotaları da yükseldi.

Yeni ödeme sistemi

Rus turistler için yeni ödeme sistemi sistemi üzerinde çalışılırken, yeni bir debıt kart için merkez bankaları bir noktaya geldi.

Bankalar ortası görüşmeye nazaran ödemeler telefon aplikasyonuyla da ödeme yapılabilecek.

Rusya’dan zelzele bölgesine yardım

Deprem bölgelerine yardım kapsamında Rusya’dan inşaat materyali taşıyan gemi iskenderun’a yola çıkarken, Rusya’nın, gereksinim halide indirimli inşaat gereci satılabileceği konusunda uzlaşıldı.

Suriye ile 4’lü mekanizma

Bir sonraki toplantının seçimlerden sonra olabileceği belirtilirken tahıl muahedesi konusunda Erdoğan’ın uzatılması telkininde bulunduğu, Putin’in de “Türkiye’nin teklifini önemsiyoruz” dediği belirtildi.

Çalışma Kümesinin gündeminde PKK ile uğraş, hudut güvenliği ve mültecilerin dönüşü, siyasi süreç olmak üzere üç başlık olduğu tabir edildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar