Parapiyasasi.net
Sarsıntı bölgesinde ömür çadırları kurulmaya başlandı
Yazar: -07 Şubat 2023
10

10 vilayette şiddetli halde hissedilen sarsıntı için Afet Müdahale Merkezleri ve şubelerinden uzman takımlarını bölgelere intikal ettiren Kızılay, bölgedeki faaliyetlerini sürdürüyor.

Depremin birinci günü geride kalırken çalışanlarını sarsıntıdan etkilenen vilayetlere görevlendiren Kızılay, 10 bin kişilik barınma çadırının kurulumuna Türk Silahlı Kuvvetleri ögeleri ve gönüllülerin dayanağı ile devam ediyor.

Kızılay zelzeleden etkilenen bölgelerde 77 ikram aracı, 16 taşınabilir mutfak, 5 sahra mutfağı, 2 taşınabilir fırın ve 1 konteyner mutfak ile beslenme takviyesi sağlıyor. Kızılay, afetin birinci 24 saatinde yaklaşık 200 bin şahsa beslenme dayanağı verdi.

Kan bağışı vakte yayılmalı

Kızılay afetin birinci gününde bölgedeki hastanelerin gereksinimi olan kan ve kan eserlerini mevcut stokları ile karşılarken, vatandaşlara da stokların yerine konulabilmesi için kan bağışı çağırısında bulundu.

İlk gün verilen istekli kan bağışı sayısı 40 bin üniteyi geçti. Kızılay, kanın uzun mühlet saklanamayan bir tedavi aracı olduğunu hatırlatarak, kan bağışının günlere yayılması gerektiği ihtarında bulundu. Kızılay üniteleri bugün ve önümüzdeki günlerde de ülke gereksinimi oranında kan bağışı kabulünü sürdürecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar