Parapiyasasi.net
Sarsıntı felaketinde hiç bina yıkılmayan ilçe! Erzin Belediye Lideri: Taviz vermedim!
Yazar: -11 Şubat 2023
8

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların vurduğu 10 kentten biri de Hatay oldu. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay’da bir ilçede hiç yıkım olmadı. Birtakım konutlar ile mescitlerin minarelerinde hasar oluşması dışında zelzele felaketini yıkım yaşamadan atlatan ilçe 42 bin nüfuslu Erzin.

Sosyal medyada da gündem olan Erzin Belediye Lideri Ökkeş Elmasoğlu, “Herhangi bir enkazımız yok. Sarsıntıdan kaynaklı bir yaralı yahut can kaybımız yok. Fakat İskenderun üzere yerlerde olan insanlarımızın can kayıpları var; onlara rahmet diliyorum. Erzin, o manada şanslı. Hasarlarımız var; az hasarlı, orta hasarlı binalarımız var. Az da olsa ağır hasarlı binalarımız var. Lakin bunlar, 7.7 üzere iki büyük zelzelenin biraz doğal sonucu. Erzin’in özelinden kaynaklanan nedenler de var. Jeolojik yerleşim alanları, tek katlı yapılaşmanın çoğunlukta olması, bizim apartmanlaşmış bölgelerimiz de var” dedi.

İlçede, zelzeleler nedeniyle rastgele bir binanın yıkılmadığı bilgisini veren Lider Elmasoğlu, şunları söyledi:

“- Elimizden geldiğince kendi dönemime nazaran söyleyebilirim. Zira yapı stoku yalnızca benim dönemimde oluşmadı. Kendi dönemimle ilgili çok sayıda vatandaşımızın bazen siyasetten beklentileri oluyor.

– Diyorlar ki; ‘Belediye lideri görmesin, duymasın.’ Mutlaka öbür belediye liderlerini suçlamak istemiyorum. Ben kendi yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. Vatandaş görmemenizi, bu tip şeylerin olduğunu söylüyorlar.

– Kendi adıma bu mevzuda hiçbir formda taviz vermedim. Buna karşın yapanlar oldu. Bunlara da kâfi elemanımız olmuyor.

– Her şeyi takip edemeyebiliyorsunuz. Bunlara süreçlerini yaptık. Yıkım kararı aldık, savcılığa bildirdik.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar