Parapiyasasi.net
Sarsıntı sonrası birinci ziyaretçi Katar Buyruğu
Yazar: -13 Şubat 2023
12

Kahramanmaraş sarsıntıları sonrası yardım kampanyaları başlatan, bir konteyner kent kuracağını açıklayan ve şahsi olarak da 14 milyon dolar bağışlayan Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani, dün İstanbul’a geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Vahdettin Köşkü’nde biraraya gelen Katar Buyruğu, sarsıntılar sonrası Türkiye’yi ziyaret eden birinci başkan oldu. Görüşme sonrası açıklama yapılmadı.

Katar Televizyonu da depremzedeler için “Yardım ve dayanak” ismiyle bir kampanya başlattı. Programa Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu ile Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş da katıldı.

Katar Buyruğu kampanyaya 14 milyon dolarlık katkı sağlarken, kampanyada toplam 70 milyon riyal (yaklaşık 19 milyon dolar) toplandığı açıklandı.

Katar’da farklı olarak materyal yardımı kampanyası da düzenlendi. Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu, “Katar’da herkes tek yürek oldu ve Türkiye’deki kardeşlerine takviye olmak için elinden gelen her şeyi yapıyor” dedi. Yardımların 5 tonluk birinci kısmı zelzele bölgesine ulaştırıldı.

Öte yandan Katar, Türkiye’ye 10 bin konyerner mesken gönderiyor. Pir Tamim bu kararı 8 Şubat’ta açıklarken, konteyner meskenlerin bu hafta zelzele bölgesine getirileceği belirtildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar