Parapiyasasi.net
Sarsıntı sonrası takviye seferberliğini sürdüren TÜRKONFED ve TÜSİAD afet bölgesini ziyaret etti
Yazar: -13 Şubat 2023
8

Depremin çabucak akabinde, felaketten etkilenen bölgenin muhtaçlıklarının karşılanması için iş dünyasında seferberlik başlatan ve “destek ağları” oluşturan TÜSİAD ve TÜRKONFED, bölgedeki kamu ve mahallî idareler, iş dünyası örgütleri ve STK temsilcileri ile görüşmek üzere afet bölgesini ziyaret etti. TÜRKONFED İdare Konseyi Lideri Süleyman Sönmez, TÜSİAD İdare Şurası Lideri Orhan Turan ve Zelzele Dayanak Ağı’ndaki STK’lar ortasında yer alan Habitat Derneği İdare Konseyi Lideri Sezai Hazır’ın katıldığı ziyarette Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da bir dizi görüşme gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş’ta Afet Uyum Merkezi’ni ziyaret eden heyet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Heyet daha sonra iş insanlarının katkılarıyla kurulan aşevleri, depolama alanları üzere bölgeleri ziyaret ederek buralarda misyon alan STK, yardım kuruluşları ve istekli gruplar ile gereksinimleri yerinde kıymetlendirdi. Hatay ziyaretinde, Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Lütfü Savaş ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir ortaya gelen heyet ayrıyeten Afet Platformu çatısı altında yer alan STK’lar ile buluştu.

Sanayi bölgeleri ve siteleri ziyaret edildi

Depremden etkilenen kentlerdeki organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerini de ziyaret eden heyet, iş insanlarının kıymetlendirme ve taleplerini kıymetlendirdi. Bu çerçevede Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Hikmet Çinçin, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Levent Hakkı Yılmaz, Güney Anadolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNSİFED) İdare Konseyi Lider Yardımcısı Gamze Aşnük ve üye dernek liderlerinin yanı sıra Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) İdare Şurası Lider Yardımcısı Müfit Tennioğlu, Kahramanmaraş Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (KASİAD) İdare Şurası Lideri Mikail Utlu, Çukurova Genç İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) Lideri Mehmet Salih Çelik ile görüşüldü.

Afet bölgesi temasları; TÜRKONFED’in çatısı altında bulunan ve sarsıntı bölgesindeki vilayetlerde faaliyetlerini sürdüren 5 bölgesel iş dünyası federasyonu (ÇUKUROVASİFED, DASİFED, GÜNSİFED, DOGÜNSİFED, FIRATSİFED) ve 44 lokal iş dünyası derneğinin uyumu ile yürütüldü.

Ziyaretlerin önümüzdeki günlerde Adıyaman, Malatya ve Diyarbakır’a yönelik devam edeceği bildirildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar