Parapiyasasi.net
Sasa’da pay geri alım kararı
Yazar: -17 Şubat 2023
11

Ekonomi idaresi, sarsıntı sonrasında Borsa İstanbul’da yaşanan düşüşlerin tekrarlanmaması için tedbir paketini devreye aldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere Sermaye Piyasası Konseyi, Borsa İstanbul, Türkiye Varlık Fonu, BDDK, SEDDK üzere finans piyasalarının baş aktörleri düzenleme üzerine düzenleme yaptı.

Düzenlemelerin akabinde şirketler pay geri alımlarına yöneldi.

Son olarak Sasa da pay geri alım programı açıkladı.

Sasa’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya nazaran şirketin idare konseyinin 15 Şubat 2023 tarihli toplantısında hisselerindeki çok oynaklığın önlenmesi ile sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunulması ve hisse sahiplerinin menfaatlerinin korunması emeliyle Sasa Polyester Sanayi A.Ş. tarafından Borsadan Sasa hisse geri alımı yapılmasına karar verildi.

Şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak azami fon meblağının 500 milyon TL olacak. Geri alınacak azami hisse sayısının ise bu fiyatı geçmeyecek biçimde belirlenmesine karar verildi.

Şirketin geri alım programı azami mühleti 1 yıl olarak belirlendi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar