Parapiyasasi.net
Scholz: Önümüzdeki yıllarda işsizlik problemini geride bırakacağız
Yazar: -06 Mart 2023
6

Scholz, Meseberg’de düzenlenen iki günlük bakanlar konseyi toplantısının akabinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Alman iktisadını, Rusya-Ukrayna savaşıyla ortaya çıkan güç krizinden çıkarmayı başardıklarını belirtti.

Avrupa’nın en büyük iktisadında krizi önlemek için büyük meblağlar ortaya koyduklarını aktaran Scholz, dijitalleşmeyi teşvik ederek Almanya’yı 2045 yılına kadar karbonsuz hale getirme ve iktisadın rekabet edebilirliğini sağlama kelamı verdi.

Almanya’nın güç ağır endüstrisi için fosil yakıtlardan yenilenebilir güce geçişinin güç olacağı değerlendirmesinde bulunan Scholz, “2030’a kadar her gün dört ila beş yeni rüzgar türbini ve 40’tan fazla futbol alanına muadil güneş paneli kurmamız gerekiyor.” dedi.

Scholz, endüstrileşmiş Alman iktisadını şekillendirme uğraşlarının “büyük bir görev” olduğunu fakat bunu başarılabileceklerini söyledi.

Olaf Scholz, “Görüşmelerimizden çıkardığımız sonuç, başaracağımızdır. Yapılacak çok şey var ve bunun için burada çalışan çok sayıda bayan ve erkeğe, tıpkı vakitte öteki ülkelerden gelenlere de gereksinimimiz var. Böylelikle Almanya’da yapılması gereken tüm işlerin yapılması gerekiyor.” diye konuştu.

Alman iktisadının azalan iş gücüyle yeşil bir iktisada dönüşmeye çalıştığını ve önümüzdeki yıllarda kıymetli zorluklarla ve birebir vakitte fırsatlarla karşı karşıya olduğunu lisana getiren Scholz, iktisatta yaşanan dönüşüm nedeniyle “Almanya’nın önümüzdeki yıllarda işsizlik problemini geride bırakacağını” vurguladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar