Parapiyasasi.net
SEDDK’ya yeni yetki verildi
Yazar: -26 Mayıs 2023
5

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (SEDDK) tarafından, “Sigorta ve Reasürans ile Emeklilik Şirketlerinin Sermaye Yeterliliklerinin Ölçülmesine ve Kıymetlendirilmesine Ait Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Konuya ait SEDDK tarafından yapılan açıklamada, “26 Mayıs 2023’te ve 32202 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, ‘Sigorta ve Reasürans ile Emeklilik Şirketlerinin Sermaye Yeterliliklerinin Ölçülmesine ve Kıymetlendirilmesine Ait Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ ile SEDDK’ya sermaye yeterliliğine temel özsermayede indirim kalemi olarak sayılan bilanço kalemlerine istisna getirme yetkisi tanınmaktadır” tabirlerine yer verildi.

Değişen ekonomik şartlar çerçevesinde kelam konusu kalemlerde süratli değişiklik yapılmasının, şirketlerin sermaye yeterliliği hesaplamasında esneklik sağlanması için kıymet arz ettiği belirtilen açıklamada, ülke iktisadının desteklenmesi açısından da değerli olduğu vurgulandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar