Parapiyasasi.net
Seferberlik Daveti: Kripto Para Adresleri Paylaşıldı!
Yazar: -09 Şubat 2023
10

Turkiye kripto para 1

Kahramanmaraş merkezli zelzelede yardımların daha süratli ulaşabilmesi ismine başlatılan kripto para atağına bu vakıflarda dahil oldu. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Kızılay’ın yanı sıra kriptoyla bağış kabulüne İnsani Yardım Vakfı (İHH) da katıldığını duyurdu. Bununla birlikte BtcTürk ve Paribu devlet kurumları ve vakıflar için kripto yardım adreslerini paylaştılar.

Kızılay kripto para adreslerini paylaştı

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli olan ve son yüz yılın en büyük zelzele felaketi olarak kaydedilen facianın yaralarını sarmaya çalışıyor. Bununla birlikte yardımların daha süratli ulaşılabilmesi ismine vakıflar tarafından kripto para adresleri paylaşılıyor.

Geçtiğimiz gün kriptoları kabul edeceğini açıklayan Kızılay resmi sitesinde kriptolar için bağış sayfası oluşturmuştu. Ayrıyeten Türk Kızılayı, resmi Twitter hesabından kripto para adreslerini paylaşarak bağış daveti yaptı:

İHH’da kriptoları kabul ettiğini açıkladı

Kızılay’la başlayan kripto para bağışlarına İnsani Yardım Vakfı (İHH) da katıldı. Kurum, resmi Twitter hesabından kriptolar için bağış adreslerini paylaştı. Bununla birlikte Vakıf, Bitcoin, Ether, TRON ve AVAX ile yapılan yardımları kabul edebiliyor.

Kurum yaptığı açıklamada şunları lisana getirdi:

“Her vakit uygunluk için hareket eden Vakfımız, bağışlanan birebir ve nakdi yardımları depremzede vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam etmektedir. Sarsıntının çabucak akabinde arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere besin, barınma, giyecek üzere çeşitli alanlarda yardımlarda bulunulmaktadır.

Depremin yaşandığı bölgelerde büyük takviyelere muhtaçlık vardır. Bunun için Vakfımız, bağışçılarından gelen ağır talep üzerine bir müddetliğine kripto para bağışını faal hale getirmiştir. Bu formda isteyen vatandaşlarımız kripto bağışı yapabilecekler.”

BtcTurk ve Paribu’da vakıflara dayanak oluyor

Türkiye’de kripto para borsalarından biri olan BtcTurk, ‘Elimizden gelen her türlü takviyesi sunmaya hazırız’ diyerek 5 adet kurum ve vakıf için kripto yardım adresleri oluşturduklarını açıkladı. Bununla birlikte yapılan paylaşımda; AFAD, AKUT, Kızılay, AFAD, Hayata Dayanak, Nef Vakfı, Toplum Gönüllüleri (TOG) ve Temel Gereksinim Derneği (TIDER) için ayrılan adresler açıklandı.

Ardından Paribu da zelzele bölgesine yardımlarda bulunan Muhtaçlık Haritası ve Toplum Gönüllüleri Vakfı için AVAX, SOL, ETH, MINA ve TRX adreslerini duyurdu.

AHBAP, vakıflara yol gösteren oldu

AHBAP Derneği’nin lideri sanatçı Haluk Levent, zelzele sonrası kripto cüzdanı açma konusunda Twitter’da bir anket yapıp takipçilerinin fikrini almıştı. Bununla birlikte anket sonucu “Kripto hesabı aç abi” seçeneği çıkmıştı. Haluk Levent daha sonrasında kripto para bağışı toplama konusunda MASAK’a başvurarak isteklerini belirtmişti. Cüzdan adresi ve başka bağış adresleri ekte belirtilmiştir.

MASAK’ın ise bu talebi kabul etmesi sonrası yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca dolarlık kripto yardımları toplandı. Bununla birlikte belirtilen kripto cüzdan adreslerinde dünden bu yana yaklaşık 3 milyon 140 bin dolar bağış toplandı. Avalanche vakfı ise 21 milyon TL ile en büyük bağışçı pozisyonunda bulunmaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar