Parapiyasasi.net
Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar
Yazar: -16 Nisan 2021
9

Hayatınıza sigortasız devam ediyor ve ihtiyacınız doğrultusunda kredi çekmek istiyorsanız bu durum detaylı olmakla beraber imkansız değildir. Banka firmaları kendilerini garanti altına almak adına sigortalı çalışanlara öncelik vermektedir. Düzenli bir geliri olan, geri ödemeleri konusunda kendisini ispatlayan kişiler banka firmaları için bir adım öndedir.

Ancak kişinin sigortasız veya herhangi bir sosyal güvencesinin olmamış olması kredi çekmesine engel bir durum olmamaktadır. Aylık gelir miktarı yüksek olan, bankada yüklü miktarda nakit parası olan veya banka geçmişinde banka notu yüksek olan kişiler sigortasız kredi çekebilmektedirler.

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Sigortasız kredinin diğer kredi başvurularından hiçbir farkı yoktur. Aralarındaki tek fark kredi vadesi boyunca her sene yenilenmesi gerekli olan hayat sigortasını yaptıramayacak olmanızdır. Kredi isteğinde bulunan kişinin sigorta talep etmediğini bankaya kredi başvurusu yaparken bildirmesi gerekmektedir. Sigortasız kredi başvuruları banka firmalarının sunmuş olduğu başvuru imkanları dahilinde banka şubelerinden, İnternet bankacılığı üzerinden veya ATM üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

sigortasız i̇şçiye kredi veren bankalar
Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Sigortasız kredi çekmenin şartları bireysel kredi çekmenin şartlarıyla eşdeğerdir. Hayat sigortasız kredide bankanın kişiden kefil veya teminat talep etme ihtimali artabilmektedir.

Hayat sigortasız kredi çekebilmenin şartları şu şekildedir;

  • Müşterinin takipte olan herhangi bir kredi borcunun bulunmaması gerekmektedir.
  • Haciz veya icraya ait borcunun olmaması gerekmektedir.
  • Güncel kredi borcunun aylık gelirinin 4’de 3’ünü aşmaması gerekmektedir.
  • Kredi notunun riskli kategorilerde bulunmaması gerekmektedir.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Emeklilik sonrasında ek iş yapmak zorunda kalan kişiler, sigorta primine ihtiyaç duymadıklarından dolayı aylık maaşlarından kesinti olmaması için sigortasız çalışmayı tercih etmektedirler. Diğer taraftan İnternet üzerinden çalışmakta olan kişiler gelirlerini beyan edememektedirler.

Gündelik işte çalışmakta olan kişiler de gelir belgesine sahip değillerdir. Bunlara benzer grupta çalışan kişilere banka firmaları sigortasız kredi imkanı sağlamaktadır. Her ne kadar yasalar kapsamı içerisinde sigortasız işçi çalıştırmak suç olsa dahi hala bazı iş verenler personellerine sigorta yapmamaktadır.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Banka Firmaları

  • Odeabank
  • Garanti Bankası
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar