Parapiyasasi.net
Sıhhatte fiyat tarifesi yenilendi
Yazar: -16 Mart 2023
6

Sosyal Güvenlik Kurumu Sıhhat Uygulama Bildirimi’nde Değişiklik yapılmasına Dair Bildirisi ile Sıhhat Uygulama Fiyatlandırma Komitesi Kararı, Resmi Gazete’nin tekrarlanmış sayısında yayımlandı.

Karar ve bildiriye nazaran Toplumsal Güvenlik Kurumları’nın (SGK) mutabakatlı kurumlara yaptığı ödemelere yüzde 10 ile yüzde 55 oranında artış yapıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile ağır bakım tedavilerine yüzde 40, başka tüm paketlere yüzde 55, acil muayene, yeşil alan ve konsültasyonlara da yüzde 20 yapıldı.

Bloomberg HT’ye bilgi veren Özel Hastaneler ve Sıhhat Kuruluşları Derneği (OHSAD) Lideri Reşat Bahat, paket muayene fiyatlarına yüzde 10, laboratuar, radyoloji, radyasyon onkolojisi ve yatak süreçlerine yüzde 55, kardiyoloiji, KVC, üroloji, karaciğer, böbrek-kemik iliği nakilleri ile kanser cerrahisi süreçlerine yüzde 20 artış yapıldığını aktararak, bu oranların yüzde 100 artan maliyetleri karşılamaktan çok uzak olduğunu belirtti.

Bahat, “Yoğun bakımlar bu artış oranları ile yeniden ziyan eder. Ağır bakımlar en az yüzde 100 daha artmalı” diye konuştu.

Karar ve tebliğilere nazaran gereçlere rastgele bir artış yapılmadı.

Tebliği ve karar 24 Mart’ta yürürlüğe girecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar