Parapiyasasi.net
Sinan Oğan kararını açıkladı
Yazar: -22 Mayıs 2023
4

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5,2 oranında oy alan Cet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci tıp seçimlerinde kimi destekleyeceğini açıkladı.

Oğan, seçimlerin ikinci çeşidinde Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleyeceğini açıkladı.

Oğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“Seçmen bize yürütme erki üzerinden Türk milletinin bu hassasiyetlerini savunma misyonu vermiştir.

Türkiye kritik bir dönemeçten geçmektedir. Dört temel hususta ivedilikle ele alınması gereken büyük sıkıntılar olduğu kanaatindeyiz. Türkiye’de bulunan sığınmacılar konusu ülkemizde ilerleyen süreçlerde güvenlik, iktisat, toplumsal maliyetleri olabilecek husustur.

Bu temel mevzulardan ikincisi ise Türkiye’deki zelzele gerçeğidir. Zelzele konusu acil bir ulusal güvenlik sorunudur. Bunun için uzun mühlet önerdiğimiz Afet Bakanlığı tezimiz yeniliğini korumaktadır. 28 Mayıs seçimlerinin ardından ülkece iktisadın gereklerine uygun, nitelikli, süratli sağlıklı kararlar alınması gerekmektedir.”

“Faiz odaklı siyasetler tekrar gözden geçirilmeli”

“Cumhuriyetle hesaplaşma tezleri tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Türk savunma endüstrinde istikrarlı bir sürecin devam etmesi mecburiyeti ortadadır.

Eksikler tamamlanmalı daha güçlü Türkiye için herkes elini taşın altına koymalıdır. Türk dünyası ile entegrasyon çalışmalarına sürat verilmelidir. Ekonomimizdeki faiz odaklı siyasetler tekrar gözden geçirilmelidir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar