Parapiyasasi.net
Şişecam, Şişecam Etraf Sistemleri’nin tek hisse sahibi oldu
Yazar: -25 Nisan 2023
8

Şişecam’dan yapılan açıklamaya nazaran, Şişecam ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) tarafından 2016’da kurulan şirket, 7 yıllık süreçte Türkiye’de cam atığı toplama ve geri dönüşüm dalının endüstrileşmesine takviye oldu.

Şişecam, 24 Nisan’da EBRD’nin Şişecam Etraf Sistemleri AŞ’deki yüzde 10’luk payı için satın alım opsiyonunu kullanmasıyla şirketin tek hisse sahibi pozisyonuna geldi.

Şişecam Etraf Sistemleri AŞ, bugüne kadar Türkiye’de cam geri kazanım firmalarının altyapı ve tesis yatırımı yapmasına ve son teknolojiye sahip tesisler kurmasına aracılık etti. Şişecam, bu alanda kendisine ilişkin lisanslı tesis kurarak kaliteli cam kırığı üretimi konusunda da faal rol oynadı.

Dış cam kırığı kullanım oranını yüzde 35’e yükselteme hedefi

Camın geri dönüşümü konusunda faaliyetlerini sürdüren, uzun yıllardır döngüsel iktisada yönelik çalışmalar yürüterek projeler hayata geçiren Şişecam’ın, “CareforNext” sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda taahhüt ettiği somut maksatları bulunuyor.

4 kıtada, 14 ülkeye yayılan üretim tesisleriyle faaliyet gösteren Şişecam, 2030’a kadar cam ambalaj üretimi süreçlerinde kullandığı dış cam kırığı oranını yüzde 35 düzeyine kadar yükseltmeyi hedefliyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar